Академик Пд с драматична загуба срещу Ямбол

18 Ян 2021 19:51

Ямбол записа повече от драматична четвърта победа в НБЛ. Тимът, воден от Тони Дечев, успя да измъкне успеха от набралия самочувствие Академик Пловдив и да го победи у дома със 76:72 в много оспорван и равностоен двубой.

Решаващ се оказа успехът на домакините във втората и третата четвърт, които бяха спечелени от ямболци със сумарно 7 точки разлика. В последната част пловдивчани хвърлиха всички сили, но не успяха да постигнат обрат. .В следващия кръг Ямбол посреща друг тим, борещ се за място в четворката - Берое

Иван Лилов наниза 26 точки за успеха, а Уили Атууд добави 17 точки. Евгени Василев се разписа с 12 точки, а с 13 борби и 6 точки се отличи националът Андрей Иванов.

За гостите от Пловдив нов силен мач изигра Обрад Томич. Центърът завърши с 19 точки, а по 15 вкараха Йере Вучица и Васил Бачев. С 11 се отличи Николай Николов.

Академик Пловдив остава с актив 6 успеха и 7 поражения. Пловдивчани ще срещнат Черноморец в следващия си двубой.