Академик Пд със седма победа в Балканската лига /снимки/

21 Ян 2021 20:19

Академик Пд грабна нова победа в Балканската лига, след като надигра у дома в зала СИЛА черногорския Ибар със 72:59 /22:11, 18:18, 19:16, 13:14/. Така пловдивският баскетболен тим продължава да бъде едноличен лидер в класирането на групата с актив от 7 успеха и 2 загуби. След седмица е последният мач на Академик от първата фаза - у дома срещу Берое.

Отборът на Йордан Янков водеше през целия мач и изкова победата най-вече в първата четвърт, в която натрупа 11 точки аванс. Преднината на пловдивчани стигна до 15 точки, след почивката Ибар намали пасива си до 5, но след това домакините отново вдигнаха двуцифрена разлика. Пореден силен мач направи Обрад Томич, който записа дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби за победителите. Робърт Георгиев добави 14, Тони Гуджино - 13 точки. Официален дебют за Академик направи новият американски гард Джахи Карсън, който записа 9 точки и 5 асистенции за 28 минути игра. Най-резултатен за гостите бе Неманя Симович с 19 точки. В събота от 17 часа Академик посреща Черноморец в зала СИЛА в мач от поредния кръг на НБЛ.