Академик Пд с домакинска загуба от Черноморец в мач с 200 точки /снимки/

23 Ян 2021 19:18

Академик Пд допусна загуба у дома от Черноморец в резултатен и зрелищен мач от поредния кръг на НБЛ. Пловдивският баскетболен тим влезе лошо в двубоя и не успя да догони гостите, които спечелиха със 104:96 /29:14, 32:24, 13:27, 30:31/. Бургазлии изиграха силно първо полувреме и дръпнаха с 23 точки на почивката. Втората част бе за студентите, които се доближиха само на 2 точки към края, но не успяха да обърнат развоя в своя полза. За Академик това бе 8-ма загуба в Лигата, в която има и 6 победи. Черноморец е с баланс от 6 успеха и 7 загуби.

Черноморец започна със серия от 12:0 и взе аванс от 15 точки след първата четвърт, който увеличи с още 8 на почивката. След антракта обаче Академик коренно промени играта си, заздрави защитата и със силна трета четвърт успя да стопи цели 14 точки от пасива си, намалявайки преднината на съперника до 9 точки преди последните решителни 10 минути. След три поредни тройки на капитана Васил Бачев Академик заличи още 7 точки в началото на четвъртината. Черноморец обаче отвърна с две тройки на Коев и Смит и върна аванса си от 9 точки 6 минути преди края. След това акулите отново вдигнаха двуцифрена разлика и заслужено спечелиха. Черноморец бе по-добър под коша под коша с 51:42 борби, което също се оказа решаващо за успеха.

Капитанът на Академик Васил Бачев направи страхотен мач, отбелязвайки 34 точки, от които 7 тройки. Обрад Томич добави 13, Йере Вуцица записа дабъл-дабъл от 12 точки и 15 борби. За победителите блестяха Дианте Болдуин с 28 точки и 11 асистенции, като само една борба не му достигна за трипъл-дабъл. Марви Смити Уендъл Люис добавиха по 19 точки, като вторият взе и 18 борби за дабъл-дабъл.