Левски премина през Черноморец с двама нови

25 Окт 2021 21:17

Две нови попълнения донесоха победата на Левски над Черноморец в последния мач от 3 кръг на НБЛ.

У дома „сините“ надвиха амбициозния си съперник категорично със 77:57 след много убедителна и силна първа четвърт. В първите десет минути домакините успяха да ограничат своя съперник само до 10 точки. След това, макар гостите да заиграха по-равностойно, играчите, водени от Константин Папазов, не допуснаха особени колебания и спечелиха двубоя с категорична разлика.

Две нови попълнения в редиците на Левски дебютираха по най-добрия начин за шампионите. Центърът Ивица Радич завърши като топ реализатор със 17 точки и добави 7 борби и 2 асистенции. С 14 точки, 4 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки пък дебют направи канадецът Илайджа Лонг. По 13 точки нанизаха Чавдар Костов и Венцислав Петков, а с 11 се отличи Марио Литъл.

За гостите от Бургас силно игра Георги Боянов, завършил с 16 точки и 6 борби. С дабъл-дабъл се отличи Тони Хосе Троша Моралес – 15 точки и 10 борби. Уендъл Луис също бе на крачка от двойно постижение – 10 точки и 9 борби.

По програма в следващия кръг Левски ще гостува на Шумен, а Черноморец ще приеме Ямбол.