Берое надви с лекота Черно море Тича

16 Ян 2022 22:08

Берое надви с лекота с 99:64 Черно море Тича като домакин в мач от 13-и кръг на НБЛ. Това е седми успех за „зелените“, които имат и шест поражения. Варненци остават на дъното в класирането с баланс 1-12.

Само за 10 минути домакините натрупаха аванс от 20 точки (29:9) и така рано-рано си осигуриха спокойствие. В началото на втората част разликата се покачи на 25 точки, а на почивката тя беше 28 точки (54:26). След паузата гостите се наваксаха малко в игрово отношение, но не успяха да отговорят на по-класната игра на Берое.

Обина Олека и Антон Кук нанизаха по 19 точки за Берое, като Олека се разписа с дабъл-дабъл, добавяйки и 11 борби. Мартин Сотиров завърши с 18 точки, а 16 вкара завърналият се капитан Александър Янев.

За Черно море Веселин Георгиев беше над всички с 16 точки, а 10 добави Мартин Коцев.