Левски поведе на Спартак Плевен за бронза

02 Юни 2022 22:34

Левски поведе с 1-0 в серията за бронзовите медали в НБЛ, след като надви у дома Спартак Плевен с 96:88.

Спартак бе без Мартин Маринов и наскоро оперирания Божидар Аврамов, а домакините - без Чавдар Костов, Марио Литъл и Ивица Радич. Йордан Минчев бе по екип, но не игра в мача.

Гостите започнаха вихрено, но „сините“ наваксаха двуцифрено изоставане и обърнаха резултата още до почивката. Венцислав Петков се отличи с 19 точки само за 16 минути през първото полувреме за Левски.

Въпреки че пропиля солидна преднина, тимът от Плевен не се отказа и продължи да гони своето в хода на срещата, а почивката дойде само при една разлика - 46:45, но домакините казаха думата си през третата четвърт, когато поведоха с двуцифрена разлика.

Петков завърши с 23 точки, като толкова вкара и Христо Захариев. Джош Паркър добави 19 точки.

За Спартак Плевен Николай Стоянов вкара 26, 14 добави Димитър Маринчешки.