Валенсия надделя над Олимпиакос, Везенков с лично постижение

05 Ное 2022 08:52

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха домакинско поражение в Евролигата. Гръцкият тим загуби с 82:83 от Валенсия в двубой от шестия кръг и вече имат актив от 4 победи и 2 загуба. Испанците пък постигнаха трета победа.

Александър Везенков завърши като най-резултатен за Олимпиакос с 20 точки, 3 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки. С реализираните 7 завърващи подавания Везенков подобри лчниа си рекорд по този показател в Евролигата.

Домакините имаха превъзходство почти през цялата среща, а на почивката резултатът бе 47:34. Баскетболистите на Олимпиакос водеха със 71:58 преди последните 10 минути, но допуснаха доста грешки и изпуснаха преднината си.

При 82:80 в полза на гръцкия състав и оставащи 3,9 секунди Крис Джоунс изпълни три наказателни удара и направи резултата 83:82 за Валенсия, а в последната атака за Олимпиакос Слукас пропусна.