Ботев допусна загуба от Левски в последните секунди /снимки+видео/

21 Юли 2018 22:44

Ботев загуби домакинството си на Левски с 0:1, след като допусна гол в последната минута на добавеното време. Единственото попадение в мача реализира Илия Димитров в 93-ата минута. Така столичани записаха за първи път успех в първия си мач от шампионата от 2012 година, когато победиха с 1:0 Черноморец (Бургас) на "Георги Аспарухов". Това беше първа победа на Левски далеч от София на старта в първенството от 2007 година, когато столичани надвиха отново с 1:0 Вихрен (Сандански).

В 4-та минута Кайзер изби шут на Мариани.

В 17-та отново полският страж на Ботев трябваше да се намесва, след удар с глава на Костов.

В 37-та минута Костов се озова сам срещу Кайзер след грешка на Ничев, но би покрай вратата.

В 43-та минута Неделев се опита да изненада Полачек от фаул и не беше близо от това да открие резултата, но топката мина покрай вратата.

Втората част започна по-силно за "жълто-черните",които още с първата атака застрашиха Полачек. Бултрасите пък запалиха десетки факли за вратата на гостите. В 56-ата минута Кайзер с фантастично спасяване запази вратата си суха. Обертан намери връхлитащия Костов, който стреля, но вратарят с една ръка изби.

Атаките на Левски продължиха. Кабрал изстреля хубав изстрел в 62-ата минута, който не намери целта. Минута по-късно Гомес стреля слабо в ръцете на Кайзер. Ивайло Найденов пък смени Белмонт, но се контузи веднага в глезена. Васил Шопов направи дебют за Ботев в 68-ата минута. Той замени Ндонгала, а Илия Димитров влезе на мястото на Костов при "сините".

В 70-ата минута пропуск с глава направи Неделев, който прати топката на сантиметри над гредата, от няколко метра.
Найденов, който се опита да стисне зъби след травмата, беше сменен от Холмар Ейолфсон. Домакините започнаха да играят по-добре, а удар с глава на Стивън Петков беше спасен от Полачек.

В последната трета минута от добавеното време Обертан подаде към Илия Димитров и той реализира за крайното 0:1, останаха обаче сериозни съмнения за засада при гола на "сините".

Така Ботев стартира със загуба новия сезон в Първа лига.

Ботев: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Филип Филипов, Серкан Юсеин (Радослав Апостолов 84 мин.), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Васил Шопов 66 мин.), Густаво Афонсо, Стивън Петков

Левски: Мартин Полачек, Иван Горанов, Аймен Белаид, Давид Яблонски, Милош Цветкович, Жорди Гомес, Давиде Мариани, Антъни Белмонт (Ивайло Найденов 64 мин.) (Холмар Ейолфосон 76 мин.), Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов (Илия Димитров 68 мин.)