ЦСКА-София - Ботев Пд 2:0, Али Соу вкара два

16 Дек 2018 18:37

ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) играят при 2:0 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Али Соу в 14-ата минута, а отново той удвои в 28-ата минута.

Двубоят трябваше да започне в 17:30 ч., но заради тежките метеорологични условия стартира в 19:00 часа с цел теренът да бъде изчистен.

В началните минути двата тима си размениха по една опасна ситуация. Така се стигна до 14-ата минута, в която домакините откриха резултата не и без сериозна доза шанс. Десподов центрира отдясно по земя, топката отиваше в краката на Димитров, който без проблем щеше да изчисти. Тогава обаче топката отскочи от неизчистена снежна буца, прехвърли защитника и попадна точно на главата на Али Соу, за когото не бе проблем да реализира за 1:0.

Само 120 секунди по-късно червените бяха близо до второ попадение. Тиаго центрира от фаул, Бодуров отправи удар с глава, но Кайзер плонжира и изби.

Вторият гол дойде малко по-късно. В 28-ата минута Десподов проби през центъра и пусна великолепно към Али Соу, който останал очи в очи с Кайзер, копна топката над вратаря за 2:0.

Три минути по-късно голмайсторът напусна терена заради контузия, а на негово място влезе Мауридес.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Станислав Манолев, Валентин Антов, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Кристиян Малинов, Кирил Десподов, Али Соу

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Васил Шопов, Антонио Вутов, Стивън Петков