Ботев загуби от ЦСКА в снежен мач, двубоят започна с 90 минути закъснение /видео/

16 Дек 2018 20:57

Ботев загуби много нещастно от ЦСКА с 1:2 като гост в изключително тежки метеорологични условия в София. Двубоят започна с час и 30 минути закъснение заради снегът, който беше покрил терена. Мачът все пак стартира, но Ботев допусна гол заради тежкият терен, като топката се удари в бабунка, която не беше почистена от снежния терена, а изравнителен гол на тима беше отменен в самият край на срещата.

В 14-та минута ЦСКА откри Десподов центрира, топката се удари в част от терена, която не беше добре почистена и изненада Кристиан Димитров, а чакащият Али Соу засече с глава за 1:0.

В 27-та минута Неделев отново пробва нещо интересно, да вкара директно от корнер на Черниаускас, но вратарят внимаваше и изби.

Секунди по-късно Десподов пусна пас към Али Соу, който беше изведен сам срещу Кайзер и реализира втори гол - 2:0.

В 58-та минута Неделев отново опита да вкара от корнер и този път беше доста по-близо, но Черниаускас успя в последния момент да избие.

В 68-та минута Ботев намали, Филип Филипов центрира чудесно към Серкан Юсеин, който с глава засече и реализира за 2:1.

Ботев натисна сериозно и в 88-та минута изравни, след центриране Балтанов продължи с глава към Стивън Петков, който реализира, но голът беше отменен заради засада на Балтанов.

В последната секунда удар на Неделев от дистанция премина над вратата.

Така Ботев остана пети с 35 точки и така ще зимува, а ЦСКА е втори с 45.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Станислав Манолев, Валентин Антов, Рубен Пинто (Жанио Бикел 71 мин.), Тиаго Родригес, Кристиян Малинов, Кирил Десподов (Жоржиньо 81 мин.), Али Соу (Мауридес 31 мин.)

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Йордан Минев (Густаво Афонсо 45 мин.), Кристиан Димитров, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Васил Шопов, Антонио Вутов, Стивън Петков