Ботев взе точка от Лудогорец, Вутов отново бележи, но след това беше и изгонен /видео/

19 Фев 2019 16:46

Ботев завърши 1:1 срещу Лудогорец при гостуването си на шампиона в Разград. Първо в 47-та минута Лукоки откри за домакините, а Антонио Вутов отново се разписа и донесе точката на пловдивчани.

В 7-та минута хубав изстрел на Неделев от пряк свободен удар беше избит от Пламен Илиев, а малко след това последва и опасен удар на Еберт Кардосо, но Илиев отново изби.

В 47-та минута при първия си точен удар във вратата на Ботев Лудогорец откри. Недялков центрира към Лукоки, който беше изпуснат от Кардосо и холандецът успя да реализира - 1:0.

В 66-та минута Клаудиу Кешеру се контузи и беше заменен от Якуб Шверчок.

В 68-та минута Ботев изравни, Неделев намери чудесно към Вутов, центрира към него, а Вутов с хубав удар от воле реализира за 1:1.

В 77-та минута Кайзер се намеси решително при удари на Якуб Шверочок и Вандерсон.

В четвъртата минута от добавеното време Ботев остана с 10 човека, след като Антонио Вутов беше изгонен с два бързи жълти картона, като вторият беше за реплика към съдията Станислав Тодоров.

В класирането Ботев е четвърти с 38 точки, а Лудогорец е лидер с 55.

Ботев посреща в събота Верея.

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Фостър, Яцек Горалски, Лукас Саша, Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки (Адриан Попа 71 мин.), Клаудиу Кешеру (Якуб Шверчок 66 мин.)

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо (Филип Филипов 79 мин.), Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов (Атанас Зехиров 57 мин.), Тодор Неделев, Антон Карачанаков (Феребори Доре 62 мин.), Антонио Вутов