Академик Бултекс 99 е четвърти в редовния сезон, след категоричен успех над Черно море /снимки/

24 Апр 2019 20:29

Академик Бултекс 99 победи със 100:79 Черно море у дома в среща от последния кръг в редовния сезон в НБЛ. С този успех пловдивчани си осигуриха четвъртото място в редовния сезон и ще имат домакинство предимство за битките с Рилски спортист в четвъртфиналните плейофи.

Лошо започна двубоят за пловдивчани и Черно море поведе с 28:23 след първата четвърт. Още на полувремето обаче пловдивчани вече водеха с добра преднина след като спечелиха втората част с 34:11 и така резултатът след първите 20 минути игра беше 57:39.

В третата четвърт Черно море спечели с 25:22. В последната Академик спечели с 21:15. Така след 100:79 пловдивчани спечелиха двубоя.

Най-резултатен за Академик стана Венелин Христов 19 точки, 18 добави Питър Олисемека, а със 17 завърши Сашо Груев. Георги Боянов стана най-резултатен за гостите с 25 точки.

Така Академик завърши 4-ти в крайното класиране на редовния сезон и тимът започва плейофите с домакинство на Рилски спортист на 26 април - тази събота от 18:00ч. в зала "Сила" в Пловдив. Втората среща е в понеделник - 29 април от 18:00ч. Ако се наложи трети мач, то тогава той ще се играе на 2 май - четвъртък, от 18:00ч. в зала "Сила" в Пловдив.