Ботев отказа ЦСКА за титлата /снимки + видео/

29 Апр 2019 21:48

Ботев победи ЦСКА с 2:0 и съвсем се превърна в черен кошмар за червените, които на практика днес може да се каже загубиха и титлата, след като в сряда Ботев отстрани софиянци и за Купата.

Преди началото на двубоя футболистите на Ботев издигнаха транспарант в подкрепа на легендата на клуба Динко Дерменджиев - Чико - "Чико, всички сме с теб"!

В 9-та минута Стойчо Атанасов опита удар, но Кайзер успя да го спаси.

В 11-та минута Балтанов стреля от дистанция, но топката премина над вратата.

В 26-та минута нов удар на Атанасов беше избит от Кайзер.

В 37-та минута Ботев стигна до най-чистото си положения в мача. След центриране от корнер Пиргов игра с глава, Степица увисна и се стигна до изстрел с глава на бранителя, но топката премина покрай вратата.

В 83-та минута Ботев стигна до гол, след като Феребори Доре се разписа с хубав нисък диагонален удар - 1:0.

В добавеното време Тодор Неделев вкара втори гол за Ботев и довърши ЦСКА за крайното 2:0.

В събота Ботев посреща Левски в двубой от първата шестица в Първа лига.

Ботев: Даниел Кайзер, Лазар Марин, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Васил Шопов (Антон Карачанаков 77 мин.), Тодор Неделев, Александър Тонев (Кристиан Добрев 46 мин.), Феребори Доре

ЦСКА: Данте Степица, Стойчо Атанасов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Иван Турицов, Енрике Рафаел, Жанио Бикел (Рубен Пинто 79 мин.), Тиаго Родригес (Едвин Джеси 71 мин.), Кристиян Малинов, Евандро, Али Соу