ЦСКА би Ботев накрая, но остана втори, Лудогорец отново шампион /видео/

24 Май 2019 21:39

Ботев загуби от ЦСКА с 0:1 като гост. Пловдивчани удържаха нулевото равенство до края на двубоя, когато в първата минута от добавеното време Жоржиньо реализира. Въпреки това борещият се за титлата ЦСКА остана втори, след като Лудогорец победи с 4:1 у дома Черно море и за осми пореден път е шампион на България.

В 5-та минута удар на Еберт беше отразен от Черниаускас.

В 19-та минута удар на Неделев беше спасен от Черниаускас.

В 20-та минута удар на Тиаго беше отразен от Кайзер.

Последваха точни удари и на Жеферсон и Соу, които Кайзер спаси.

В 76-та минута ЦСКА уцели греда, след като Пинто стреля. Нуно Томаш стигна до топката първи, но Кайзер успя да избие добавката.

След корнера Томаш засече топката и се стигна до втора поредна греда.

В 88-та минута удар на Пинто беше спасен от Кайзер.

В 90-та минута Тиаго центрира от корнер, а Жоржиньо засече с глава и донесе победата на ЦСКА.

Така шампион е Лудогорец със 79 точки, ЦСКА е втори със 78, а Ботев завърши на шестото място с 50 точки.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Божидар Чорбаджийски, Жеферсон, Нуно Томаш,  Стойчо Атанасов, Рубен Пинто, Едвин Джеси (Енрике Рафаел 53 мин.), Жанио Бикел, Тиаго Родригез, Евандро (Жоржиньо 46 мин.), Али Соу

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Джонатан Перейра, Лазар Марин, Костадин Ничев (Запро Динев 63 мин.), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев (Феребори Доре 48 мин.), Кристиан Добрев (Кристиан Добрев 80 мин.), Еберт Кардосо, Александър Тонев