Ботев започна с победа в контролите /снимки/

22 Юни 2019 12:25

Ботев победи Ботев Гълъбово с 1:0 в първата си контрола по време на лятната си подготовка.

Срещата изгледаха най-новото попълнение на тима бразилският нападател Тайлон и бившият нападател на Ботев Стивън Петков, който сега играе в Португалия.

Неофициален дебют за Ботев направиха четирите нови попълнения на тима - вратарите Янко Георгиев и Георги Аргилашки, холандците Филип ван Арнем и Родни Клустър.

В 6-та минута новият играч на Ботев Филип ван Арнем стреля от дистанция, но Вълков улови.

Малко по-късно Антон Карачанаков отправи хубав изстрел, но той премина в аут.

В 13-та минута Ботев направи страхотна атака, но не успя да реализира. Ван Арнем пусна страхотен дълъг пас към Тонев, който напредна влезе в наказателното поле и подаде към Карачанаков, който обаче не успя да уцели очертанията на вратата и прати топката в аут.

В 33-та минута удар на Пламен Димитров премина покрай вратата.

На полувремето Желко Петрович смени почти целия отбор и в игра остана само Антон Карачанаков от първото полувреме.

Около 15 минути след началото на второто полувреме Карачанаков беше заменен от Добрев, който отново влезе в игра.

В 70-та минута Ботев откри Лазар Марин центрира, а Кристиан Добрев успя да засече и откри резултата.

В сряда Ботев гостува на Витоша Бистрица от 18:00ч.

Ботев: Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Антон Карачанаков, Кристиан Добрев, Александър Тонев (Янко Георгиев, Родни Клустър, Костадин Ничев, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Атанас Чернев, Станислав Шопов, Димитър Тонев, Запро Динев, Иво Казаков)

Ботев Гълъбово: Диян Вълков, Цветелин Радев, Станислав Катранков, Радослав Иванов, Аспарух Смилков, Вълчан Чанев, Пламен Димитров, Беркай Халил, Иван Рошев, Методи Костов, Димитър Райков (Рангел Игнатов, Димитър Алексиев)