Нулево равенство между Арда и Ботев /видео/

14 Юли 2019 20:13

Ботев завърши 0:0 при гостуването си на Арда в Кърджали. Двубоят трябваше да се доиграе от 4-та минута, след като вчера беше прекратен заради силен порой още в самото начало на срещата.

Двата отбора не предложиха зрелище в историческия мач, който беше първи за домакините от Арда в българския футболен елит. За цял мач двата отбора отправиха едва 5 удара към вратата, като от тях само два на Арда бяха точни.

Двубоят беше подновен със съдийска топка от 4-та минута.

В 8-та минута Ботев можеше да открие, Тейлон се възползва от грешка на Иван Караджов, който изпусна топката бразилецът комбинира с Антон Карачанаков, който обаче не успя да вкара в опразнената врата с удар извън наказателното поле.

В 56-та минута удар от дистанция на Жоао Аморим беше избит в корнер от Аргилашки. Малко по-късно последва удар на Деян Лозев, който беше спасен от стража на Ботев.

Следващата неделя Ботев приема Дунав в среща от втория кръг.

Арда: Иван Караджов, Пламен Крумов, Венцислав Василев, Зоран Гаич, Дарко Глишик, Румян Овсепян (Радослав Василев 82 мин.), Емил Мартинов (Милен Стоев 90 мин.), Деян Лозев, Жоао Аморим (Венцислав Бенгюзов 77 мин.), Иван Коконов, Илиша Сам

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Филин ван Арнем, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Радослав Терзиев (Радослав Терзиев 72 мин.), Антон Карачанаков (Станислав Шопов 88 мин.), Тейлон