И Славия би Ботев, отмениха чист гол на пловдивчани /снимки + видео/

29 Сеп 2019 17:42

Ботев загуби от Славия с 0:1 у дома и продължава с колебливите игри. Домакините бяха сериозно ощетени след като техен чист гол не беше зачетен в 41-та минута.

В 26-та минута Янко Георгиев не се намеси добре при центриране в наказателното поле и не изби топката по най-добрия начин и тя попадна при Славчо Шоколаров, който реализира на опразнената врата - 0:1.

В 41-та минута дойде най-скандалния момент в двубоя Кристиан Димитров засече с глава центриране от корнер и топката премина голлинията преди вратарят Георги Георгиев да я извади. Въпреки това съдиятът Никола Попов не зачете гола на Ботев и резултатът остана 0:1, като така завърши и първото полувреме.

Малко след това Димитър Велковски беше изгонен за втори жълт картон и Славия доигра двубоя с 10 човека.

В 45-та минута Неделев стреля от дистанция, но Георгиев улови.

В 53-та минута Ботев пропусна златна възможност да изравни. Неделев пусна към Марко Перван, който на хубава позиция в наказателното поле би над вратата.

В 58-та минута 15-годишният Никола Илиев направи своя официален дебют за Ботев.

В 76-та минута Янко Георгиев спаси опасен изстрел на Радослав Кирилов.