Ботев загуби от Лудогорец /видео/

19 Окт 2019 20:31

Ботев загуби с 0:1 от шампиона Лудогорец в среща от 13-ия кръг в efbet Лига. Двубоят беше повторен дебют на Ферарио Спасов начело на Ботев. Пловдивчани трябва да съжаляват, че не взеха поне точка, след като пропуснаха доста положения.

В 7-та минута Жоржиньо беше изведен от Марселиньо на стрелкова позиция и стреля, като Янко Георгиев не се намеси много добре и топката влетя в мрежата на Ботев - <strong>0:1</strong>.

В 15-та минута удар на Битон от фаул беше спасен от Янко Георгиев.

В 26-та минута след центриране на Шопов Перван подаде към Димитър Тонев, който отправи хубав удар, но Илиев спаси, лишавайки юношата на Ботев от първи дебютен гол.

В 56-та минута Неделев стреля от фаул, но Илиев спаси.

В 62-та минута Перван подаде към Станислав Шопов и той отправи удар, но Илиев отново спаси.

В 67-та минута Балтанов засече с глава, но Илиев спаси.

В 87-та минута Неделев центрира от фаул, а Виана засече с глава, но топката премина покрай вратата.

С поражението Ботев остана 9-ти с 13 точки, а Лудогорец е лидер с 33.

Следващият мач на Ботев е чак след 12 дни, когато тимът посреща Арда в среща от първенството.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев (Джонатан Перейра 78 мин.), Тодор Неделев, Марко Перван (Петър Итов 86 мин.), Станислав Шопов (Фернандо Виана 72 мин.), Александър Тонев

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Станислав Манолев, Дан Битон (Якуб Сверчок 58 мин.), Стефан Баджи, Жоржиньо (Димо Бакалов 70 мин.), Марселиньо, Анисе, Вандерсон (Светослав Дяков 80 мин.)