Каръкът на Ботев продължи и срещу Арда /снимки+видео/

30 Окт 2019 17:39

Ботев и Арда завършиха 1:1 в среща от 14-ия кръг в първенството. Ботев спря головата си суша в първенството след гол на Виана в 63-та минута, но Коконов изравни почти веднага след това.

В 24-та минута Арда стигна до опасно положение, след грешка в защитата на Ботев Радослав Василев открадна топката тръгна на рейд и стреля, но топката премина покрай вратата.

В 32-та митута Леони опита удар от дистанция, но Георгиев направи страхотно спасяване с една ръка.

В 63-та минута Филип Филипов центрира чудесно в наказателното поле, а Фернандо Виана успя да засече с глава и реализира за 1:0.

В 65-та минута Арда изравни почти веднага, след центриране на Матеус Леони Лозев стреля, но топката беше насочена към Иван Коконов, който реализира - 1:1.

В 78-та минута след центриране от фаул Кристиан Димитров върна топката в наказателното поле, но Марко Перван не успя да реализира, след като засече топката с глава, но Георгиев улови.

В 82-та минута Атанас Стоименов направи официален дебют за Ботев. Юношата на клуба влезе на мястото на Марко Перван.

В 88-та минута Стоименов центрира и Виана засече с глава, но този път Караджов успя да спаси удара на бразилския нападател на Ботев.

След седмица Ботев гостува на Дунав.

С равенството Ботев остана 13-ти с 10 точки, а Арда е седми с 19.

Ботев продължава негативната серия от мачове без победа в първенството. Тимът вече над два месеца няма успех в efbet Лига. Последната победа е в края на август.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчо Балтанов, Димитър Тонев (Джонатан Перейра 62 мин.), Марко Перван (Атанас Стоименов 82 мин.), Тодор Неделев, Станислав Шопов (Радослав Терзиев 77 мин.), Фернандо Виана

Арда: Иван Караджов, Конър Рандал (Лукас Мартинс 68 мин.), Илиас Хасани, Зоран Гаич, Матеус Леони, Дарън Сидул, Румян Ховсепян, Деян Лозев, Жоао Аморим (Илиша Сам 61 мин.), Иван Коконов, Радослав Василев