Ботев се измъчи отново, но този път победи /видео/

06 Ное 2019 14:50

Ботев победи като гост Дунав с 2:1 в среща от 15-ия кръг в efbet Лига. На два пъти се разписа Фернандо Виана, който получи две асистенции от завърналия се след контузия Александър Тонев.

В 13-та минута Ботев откри резултата, след като Тонев центрира, Макенджиев излезна да боксира центрирането, но се размина с топката и остави Виана на празна врата, който засече центрирането и вкара втори пореден гол за Ботев, след като се разписа и срещу Арда - 0:1.

В 16-та минута удар на Щерев беше спасен от Янко Георгиев.

В 49-та минута Ботев повтори упражнението при първия гол, Тонев навлезе в наказателното поле върна топката по трева към Фернандо Виана и бразилецът удвои - 0:2.

В 82-та минута Дунав можеше да върне един гол, след като Свилен Щерев засече от воле центриране в наказателното поле и топката срещна напречната греда.

В 85-та минута Дунав получи дузпа, след грешка на Пиргов Кавалканте налезе в наказателното поле и беше фаулиран от Джоната Перейра, който беше изгонен с директен червен картон, а домакините получиха дузпа. На повторенията обаче се видя, че нарушението е извън наказателното поле. Ахмед Ахмедов намали за Дунав - 1:2 от наказателния удар.

С успеха Ботев събра 13 точки и вече не е предпоследен, а е на 10-то място. Дунав е 12-ти също с 13 точки.

В неделя Ботев приема Левски в среща от 16-ия кръг в първенството.

Дунав: Благой Макенджиев, Мартин Костадинов, Любен Николов (Фернандо Кавалканте 55 мин.), Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Александър Исаевски, Свилен Щерев, Диян Димов, Ивайло Лазаров, Ахмед Ахмедов, Стефан Христов (Иван Селеменев 54 мин.)

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Тодор Неделев (Костадин Ничев 88 мин.), Станислав Шопов (Антонио Вутов 57 мин.), Александър Тонев, Фернандо Виана (Марко Перван 79 мин.)