Ботев удари Левски и зарадва бултрасите /снимки + видео/

10 Ное 2019 16:45

Ботев победи Левски с 1:0 в дербита на 16-ия кръг в първенството и зарадва бултрасите, след серия от неубедителни мачове. Единственото попадение реализира Александър Тонев в началото на втората част, а Ботев изигра и най-силния си мач от началото на сезона.

В 4-та минута Ботев имаше възможност да открие, но удар на Виана беше спасен от Миятович.

В 40-та минута Паулиньо стреля, но Янко Георгиев се намеси решително и спаси.

В 47-та минута Ботев откри резултата, Неделев получи топката по крилото проби и центрира по земя към наказателното поле, където първо Виана се размина с топката, но след това Тонев засече и реализира за 1:0.

В 55-та минута Станислав Шопов можеше да удвои, като той беше изведен сам срещу Миятович и опита елегантно да го прехвърли, но топката премина покрай вратата.

В 63-та минута Паулиньо проби и стреля, но топката премина над вратата.

С успеха Ботев събра 16 точки и вече е 10-ти, а Левски е трети с 35.

За Ботев предстои пауза заради мачовете на националните отбори, като тимът ще играе контрола следващия петък срещу Локомотив Горна Оряховица. Следващият мач на тима е на 25 ноември домакинство на Етър.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев (Марко Перван 85 мин.), Станислав Шопов (Антонио Вутов 69 мин.), Александър Тонев, Фернандо Виана

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Нуно Реиш, Иван Горанов (Ивайло Найденов 87 мин.), Мартин Райнов, Хали Тиам, Станислав Иванов, Паулиньо, Здравко Димитров (Мартин Петков 57 мин.), Дени Алар