Ботев при Феро няма спирка, отстрани и Славия за Купата /видео/

03 Дек 2019 19:23

Ботев победи с 2:1 Славия като гост в осминафиналите в турнира за Купата на България и записа нова поредна победа и се класира за четвъртфиналите в турнира. Двубоят се игра в много тежко време и постоянен снеговалеж в София.

В 3-та минута Лазар Марин подаде към Тодор Неделев, който с хубав удар откри реултата - 0:1.

В 13-та минута Андреа Христов стреля от дистанция, но Янко Георгиев спаси.

В 26-та минута Неделев удвои преднината на Ботев с втори гол. Филип Филипов центрира към Неделев, който пропусна топката тя достигна до Шопов, който изведе чудесно Неделев на стрелкова позиция и той реализира за 0:2.

В 43-та минута Неделев напредна и можеше да оформи своя хеттрик, но този път Георги Георгиев успя да спаси.

В 51-та минута Георги Йомов стреля, но Янко Георгиев успя да спаси.

В 61-та минута Славия намали резултата. Галин Иванов центрира, Янко Георгиев изби, но топката попадна при Калоян Кръстев, който от голлинията реализира за 1:2.

В 76-та минута удар на Виана беше спасен от Георгиев.

В 81-та минута Гамаков центрира за Калоян Кръстев, който засече с глава, но Янко Георгиев отпрази.

В 89-та минута Патев стреля опасно, но топката премина покрай вратата на Ботев.

Във втората минута от добавеното време Слави изравни, но голът беше отменен след изпълнине на фаул топката достигна до Емил Виячки, който вкара, но беше в положение на засада и голът беше отменен.

Така Ботев победи и се класира за четвъртфиналите, където очаква жребия.

В събота Ботев приема Славия.

Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Андреа Христов, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Милен Гамаков (Владислав Узунов 82 мин.), Георги Йомов, Галин Иванов, Радослав Кирилов (Емил Стоев 67 мин.), Илиян Мицански (Калоян Кръстев 50 мин.)

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Костадин Ничев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев (Марко Перван 86 мин.), Станислав Шопов, Джонатан (Димитър Тонев 88 мин.), Антонио Вутов (Фернандо Виана 68 мин.)