Ботев Пд вкара четири на Царско село, Максим Юрко с гол

31 Ян 2020 18:45

Ботев (Пд) спечели с 4:1 срещу Царско село с 4:1 в контрола, която се игра на централния терен на базата в Коматево. Неофициален дебют за "жълто-черните" направи молдовецът Максим Юрко, Андерсон и Иван Бандаловски.

Двубоят стартира отлично за "канарчетата", които още до 10-ата минута имаха аванс от два гола в резултата. В 6-ата минута Лъчезар Балтанов пусна отличен извеждащ пас към Максим Юрко, който останал сам срещу вратаря се разписа за 1:0.

След по-малко от 4 минути Александър Тонев осъществи индивидуален рейд, преодоля стража и на празна врата вкара за 2:0. В 12-ата минута Юрко пропусна от чиста позиция, стреляйки неточно в аут.

В 17-ата минута Георги Минчев стреля неточно от добра ситуация. В 35-ата минута именно Минчев намали резултата след директен шут от пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле - 2:1.

В 37-ата минута "жълто-черните" осъществиха красива атака, при която Александър Тонев проби отляво и центрира, Антонио Вутов пропусна кълбото и то попадна в Лъчезар Балтанов, капитанът отправи силен удар, но той бе отразен от вратаря.

Второто полувреме стартира с две положения пред вратата на гостите, но и двете бяха пропиляни от "канарчетата". В 55-ата минута Тонев отправи страхотен удар от 20 метра, но кълбото се отклони от страничната греда.

В 66-ата минута Александър Тонев ознаменува силната си игра с втори гол. Атанас Стоименов центрира и Тонев шутира, притичал защитник изби пред голлинията, но кълбото отново се озова в атакуващия играч на "жълто-черните" и той без проблеми се разписа за 3:1.

В 72-ата минута Лъчезар Балтанов разтресе напречната греда с удар от близка дистанция. 3 минути по-късно капитанът на пловдивчани стреля от трудна позиция от въздуха, а вратарят на столичани спаси.

В 77-ата минута Александър Тонев отправи страхотен пас наляво към Лазар Марин, защитникът продължи към Джонатан Перейра и бразилецът стреля, но топката мина на метър от гредата. В последната минута на двубоя Андерсон получи в наказателното поле и с красив прехвърлящ удар оформи крайния резултат.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Иван Бандаловски, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Александър Тонев, Антонио Вутов, Никола Илиев, Максим Юрко

РЕЗЕРВИ: Георги Аргилашки, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Атанас Стоименов, Стефан Попов, Андерсон, Костадин Ничев