Ботев продължава да търси първа победа за 2020 година, след поражение от Славия /видео/

08 Мар 2020 14:21

Ботев загуби с 1:2 гостуването си на Славия и продължава да търси първата си победа в първенството от началото на годината.

След слабо първо полувреме през второто започнаха да падат головете. В първата част обаче Ферарио Спасов получи още една лоша новина, след като Джонатан Перейра се контузи и беше заменен от Радослав Терзиев. Както е известно в Ботев трайно контузен е Лазар Марин, а в лазарета е и Александър Тонев.

Емил Стоев центрира от корнер в 50-та минута и Емил Виячки с глава успя да открие резултата - 1:0.

В 60-та минута след хубаво центриране на Димитър Тонев Антонио Вутов засече отблизо и изравни резултата - 1:1.

В 79-та минута Славия отново излезе напред в резултата, след като Емил Стоев центрира, а Радослав Кирилов засече топката в наказателното поле и оформи крайното 2:1.

Така Ботев продължава да търси първата си победа в първенството през втория полусезон. Тимът вече загуби и теоритични шансове за класиране в първата шестица. Ботев е осми с 30 точки, а Славия е на петото място с 42 точки.

Следващата неделя Ботев посреща Ботев Враца в двубой от първенството, който ще се играе пред празни трибуни, след като от понеделник всички мачове ще се играят без публика заради първите случаи на коронавирус в България.

Славия: Антониос Стергиакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Галин Иванов, Филип Кръстев (Георги Вълчев 61 мин.), Емил Стоев, Ивайло Димитров (Калоян Кръстев 73 мин.), Георги Йомов (Радослав Кирилов 71 мин.)

Ботев: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Джонатан Перейра (Радослав Терзиев 38 мин.), Димитър Тонев, Лъчезар Балтанов (Костадин Ничев 84 мин.), Тодор Неделев, Станислав Шопов, Никола Илиев