Ботев не е загубил форма, удари Славия след почти 3 месеца без футбол /снимки/

29 Май 2020 18:50

Ботев победи с 2:0 Славия в първата си контрола след паузата заради коронавируса. Попаденията за Ботев реализираха Радослав Терзиев и Тодор Неделев.

В 4-та минута Антонио Вутов се озова сам срещу Стергиакис, стреля но вратарят изби.

В 15-та минута центриране на Неделев от корнер беше засечено от Иван Бандаловски с глава, но топката мина встрани от вратата.

В 19-та минута Александър Тонев центрира, а Димитър Тонев засече от воле, но топката срещна тялото на играч на Славия и излезе в корнер, след който не се лучи нищо интересно.

Малко по-късно след страхотна атака на Ботев Тонев беше изведен от Вутов, но той стреля над вратата.

В 21-та минута Галин Иванов се озова на стрелкова позиция и стреля, но със страхотна намеса Янко Георгиев предотврати попадение във вратата си.

В 24-та минута Тонев центрира към Вутов по земята, но ударът на Вутов уцели гредата, като и Стергиакис се намеси и топката излезе в корнер.

В 27-та минута след поредното изпълнение на корнер Неделев центира, а топката достигна до Филипов, който стреля много добре, но топкатай премина в аут.

В 31-та минута Патев центрира, Йомов засече, но топката мина покрай вратата.

В 43-та минута Тодор Неделев центрира от корнер, а Радослав Терзиев засече с глава и откри резултата - 1:0.

В 49-та минута удар на Джонатан Перейра беше спасен от Янко Георгиев.

В 52-та минута Вутов изведе Александър Тонев той стреля, но Стергиакис спаси. Последва хубав пробив на Тонев, който завърши с удар над вратата.

В 57-та минута удар на Попадийн мина опасно покрай вратата.

В 63-та минута Бурбано направиха страхотен пробив подаде към Тонев той върна към Неделев, който със силен и точен удар удвои преднината на Ботев - 2:0.

В 65-та минута първото лятно попълнение на отбора Славчо Шоколаров направи своя неофиицален дебют за Ботев.

В 75-та минута удар на Тонев беше избит от Петков в корнер.

Ботев ще изиграе първия си официален мач от началото на март следваща събота на 6 юни от 18:45ч. тимът приема Ботев Враца.

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Тонев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов (Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Стефан Попов, Бисер Бонев, Костадин Ничев, Лъчезар Балтанов, Файдер Бурбано, Габриел Земярски, Никола Илиев, Славчо Шоколаров)

Славия: Антониос Стергиакис, Георги Йомов, Галин Иванов, Петър Патев, Милен Гамаков, Андреа Христов, Христо Попадийн, Филип Кръстев, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Калоян Кръстев (Георги Петков, Димитър Стоянов, Васил Добрев, Венелин Филипов, Костадин Иванов, Георги Вълчев, Мартин Атанасов, Ивайло Димитров)