Ботев падна от Арда и загуби първото място в групата си /снимки + видео/

29 Юни 2020 22:46

Ботев загуби с 0:1 от Арда при гостуването си на стадион "Локомотив" във втора среща си от група "Б" на втората осмица. Ботев изигра много слаб мач въпреки, че удари две греди и гол на тима беше отменен.

Двубоят беше интересен на треньорската скамейка, защото Николай Киров треньорът на Арда се изправи за пръв път срещу Ботев, на който донесе две купи и пробив в Европа.

В 12-та минута опасно центриране на Делев беше леко докаснато от Радослав Василев, но Янко Георгиев се намеси решително и изби.

В 20-та минута удар на Руменов мина покрай вратата на Ботев.

Удар в 21-та минута удар на Тонев премина над вратата на Юсуф.

В 27-та минута удар на Шопов нацели напречната греда, а при добавката Балтанов реализира с глава опразнената врата, но заради засада голът беше отменен. При повторенията по-скоро се видя, че няма засада, защото Бандаловски, който е в засада не влияе на играта.

В 33-та минута Делев нацели гредата след удар от дъгата на наказателното поле, а при добавката Коконов пропусна след като би в Янко Георгиев, но имаше засада на Коконов при ситуацията и тя беше свирена.

В 47-та минута удар на Мартинов беше уловен от Георгиев.

В 56-та минута удар на Неделев беше спасе нот Юсуф.

В 68-та минута удар на Неделев от дистанция нацели напречната греда.

В 81-та минута центриране на Светослав Ковачев беше засечено с крак от Радослав Василев, който изпревари Янко Георгиев и реализира за крайното 1:0.

Така Ботев е на второто място в групата с 33 точки, а Арда е на първото с 34 точки.

В петък Ботев приема Дунав в последен мач от група "Б" на втората осмица.

Арда: Месут Юсуф, Пламен Крумов, Милен Стоев, Матеус Леони, Александър Георгиев, Румен Руменов (Мартин Костадинов 72 мин.), Емил Мартинов, Светослав Ковачев (Атанас Кръстев 90 + 2 мин.), Спас Делев, Иван Коконов, Радослав Василев (Ерай Карадайъ 90 мин.)

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Филип Филипов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов (Фабио Бурбано 55 мин.), Александър Тонев (Бисер Бонев 77 мин.), Тодор Неделев, Антонио Вутов (Радослав Терзиев 60 мин.)