Ботев надигра Локо в дербито и победи, Неделев и Атанас Илиев наказаха черно-белите /снимки + видео/

09 Авг 2020 20:16

Ботев взе 111-то Пловдивско дерби с Локомотив след категорична победа с 2:0. "Канарчетата" надиграха носителя на Купата след попадения на Неделев в 9-та и Атанас Илиев в 49-та минути.

В 6-та минута Ботев стигна до много сериозна опасност пред вратата на Локомотив. Неделев центрира от фаул, а Бандаловски засече с глава, но Луков успя да спаси.

В 9-та минута Маркиньос Педросо подаде към Атанас Илиев след изпълнене на тъч, топката беше поета от Тошко Неделев, който стреля с хубав изстрел под плонжа на Луков откри резултата - 1:0.

В 49-та минута след центриране от фаул се получи разбъркване и Карагарен отправи удар, който беше спасен от Янко Георгиев.

В 54-та минута удра на Атанас Илиев премина в аут.

Секунди по-късно Неделев изведе Атанас Илиев, който напредна излезе сам срещу Луков, но вратарят на Локомотив спаси удара му, който излезе в коренр. След изпълнението на ъгловия удар комбинацията се повтори и този път Ботев реализира. Неделев центрина от корнер, а Атанас Илиев засече с глава и Ботев удвои преднината си - 2:0.

В 85-та минута Малембана стреля от фаул, който беше отразен от Янко Георгиев.

Така Ботев стартира по най-добрия начин новия сезон и поведе с една победа в общия баланс в дербито на фаза първенство.

В следващия кръг Ботев гостува на ЦСКА, а Локомотив е домакин на Ботев Враца.

Ботев: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос Педросо, Тодор Неделев (Станислав Шопов 87 мин.), Антонио Вутов (Лъчезар Балтанов 79 мин.), Атанас Илиев (Кристиан Добрев 90 + 2 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Йосип Томашевич, Парвизджон Умарбаев (Момчил Цветанов 65 мин.), Петър Витанов (Дейвид Малембана 61 мин.), Лукас Салинас (Георги Минчев 70 мин.), Бирсент Карагарен (Николай Николаев 61 мин.), Анте Аралица, Димитър Илиев