Пак обрати, но този път Ботев загуби /снимки и видео/

29 Авг 2020 18:39

Ботев загуби гостуването си на Арда в Кърджали с 2:3, след като на два пъти повеждаше в резултата.

Още в първите секунди на срещата Милен Стоев сгреши ги връщане на топката към Симеонов, а Атанас Илиев се възползва преодоля вратаря на домакините и на опразнената врата реализира - 0:1.

В 30-та минута Арда изравни. Делев стреля Георгиев изби, но при добавката Коконов реализира за 1:1.

По време на ситуацията Янко Георгиев се контузи и на негово място влезе Георги Аргилашки.

В 43-та минута Ботев извърши втора принудителна смяна. Маркиньос получи разтежение и беше заменен от Мите Цикарски.

В последните секунди на първата част Ботев отново излезе напред в резултата. Влезлият принудително Мите Цикарски центрира, а Атанас Илиев засече с глава и вкара втория си гол в мача 1:2.

В 70-та минута Георги Кабаков отсъди дузпа за Арда за игра с ръка на Шоколаров в пеналта. Коконов пропусна дузпата, но успя да направи добавка и изравни резултата - 2:2.

В 85-та минута Арда стигна до обрат. Спас Делев засече атрактивно центриране за 2:3.

Ботев е на осмото място с 4 точки.

Арда: Васил Симеонов, Милен Стоев (Ловре Кнежевич), Пламен Крумов (Режим Сулака), Петко Ганев, Деян Лозев, Матеус Леони, Емил Мартинов, Светослав Ковачев, Румен Руменов (Иван Тилев), Спас Делев, Иван Коконов

Ботев: Янко Георгиев (Георги Аргилашки), Джонатан Перейра, Станислав Работов, Виктор Генев, Иван Бандаловски, Маркиньос Педросо (Мите Цикарски), Славчо Шоколаров, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Атанас Илиев (Иван Василев)