Гол на Преслав Боруков в последната минута лиши Ботев (Пловдив) от победа (снимки и репортаж)

19 Окт 2020 19:05

Ботев Пловдив и Етър Велико Търново завършиха при равенство - 1:1 в срещата си от деветия кръг на еfbet Лига. Така ''канарчетата'' вече имат девет точки и са на 12-та позиция в класирането, докато ''болярите'' имат само две точки и се намират на последното място.

Първото интересно положение пред вратата на Христо Иванов дойде в 5-та минута. Славчо Шоколаров затрудни вратаря на гостите с точен изстрел, но капитана на Етър спаси. Малко по-късно и ''болярите'' имаха шанс да открият резултата, но Божидар Кацаров стреля неточно глава.

Ботев Пловдив поведе в 18-та минута. Тодор Неделев центрира отляво, а Джонатан Перейра вкара на свободна врата след грешка на Христо Иванов, който не успя да се намеси. Футболистът реализира първия си гол за ''канарчетата''.

В 32-та минута играчите на Ботев Пловдив организираха контраатака, при която след пас на Тодор Неделев към Филип Филипов, последния нанесе удар от далечна дистанция, но кълбото се отби в тялото на защитник на Етър.

Жълти картони през първото полувреме получиха Здравко Илиев (39-та минута от гостите), Мишел Еспиноза (42-та минута от домакините) и Маркиньо Педросо (44-та минута от домакините).

В началото на втората част Тодор Неделев изведе Димитър Тонев сам срещу вратаря, но младия футболист не успя да намери очертанията на вратата. Етър пропусна две възможности за отбелязване на гол в рамките на 60 секунди. Първата възможност беше пропусната от Преслав Боруков, който стреля слабо с глава от близка дистанция, а при втората възможност Георги Аргилашки спаси техничен удар на Даниел Пехливанов.

В 77-та минута Мите Цикарски центрира към Атанас Илиев, който нанесе неточен удар с глава. Попадение на Преслав Боруков не беше зачетено заради нарушение срещу вратаря на Ботев Пловдив, който бе избутан в малкото наказателно поле.

Атанас Илиев засече центриране от корнер на Тодор Неделев, но топката мина встрани от вратата на Христо Иванов.

Етър изравни в добавеното време на срещата след попадение на Преслав Боруков, когато той се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Ботев (Пд).

През второто полувреме жълти картони получиха Славчо Шоколаров (от домакините в 48-та минута), Стелиян Добрев (от гостите в 73-та минута), Пако Пуертас (от гостите в 90-та минута) и Преслав Боруков (от гостите в добавеното време на двубоя).

Ето ги стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки (вратар), 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов, 6. Маркиньос Педросо, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев (капитан), 9. Атанас Илиев

Резерви: 1. Янко Георгиев (вратар), 20. Димитър Пройчев, 26. Мите Цикарски, 18. Георги Трифонов, 27. Иван Василев, 16. Салиф Сисе, 7. Фабио Бурбано

Етър: 1. Христо Иванов (вратар и капитан), 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 84. Здравко Запрянов, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Стелиян Добрев, 71. Даниел Пехливанов

Резерви: 13. Анатоли Господинов (вратар), 98. Валентин Йосков, 70. Кольо Станев, 72. Марк Едур, 10. Свилен Щерев, 5. Франциско Трухичано, 3. Юлиан Райков