Ботев (Пловдив) постигна важен успех срещу Ботев (Враца) /снимки и репортаж/

26 Окт 2020 15:56

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) като домакин с 2:0 в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. С този успех ''канарчетата'' събраха 12 точки и вече се намират на деветото място в класирането. ''Врачани'' имат същия актив от точки, но са на 10-та позиция. Попаденията за ''жълто-черните'' бяха реализирани от Атанас Илиев и Димитър Тонев.

Първата ситуация беше пред вратата на домакините, когато в третата минута Юлиан Ненов стреля по земя, но топката премина встрани от вратата на Георги Аргилашки. В 16-та минута Тодор Неделев намери Атанас Илиев, който се измъкна по отличен начин от Аласан Н'Диайе и стреля със силен удар от границата на наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата на Ботев (Враца). Малко след това ''врачани'' пропуснаха изгодна ситуация за гол. Даниел Генов не успя да засече по най-добрият начин центриране на Атанас Зехиров. В 21-та минута Неделев стреля от далечна дистанция, но коженото кълбо премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Красимир Костов. В 27-та минута Чавдар Ивайлов центрира по земя и намери Юлиан Ненов, но непокритият играч стреля неточно. Даниел Генов стреля над вратата от близка дистанция след като получи подаване от Юлиан Ненов в 39-та минута. Мощен удар с десния крак на Димитър Тонев в 41-та минута беше избит в корнер от Красимир Костов.

През първото полувреме имаше един жълт картон. Чавдар Ивайлов от гостите беше санкциониран в 7-та минута.

Георги Аргилашки се намеси решително в началото на втората част. Димитър Буров центрира отдясно, но се получи нещо като удар, който Аргилашки спаси с върха на пръстите си. Топката влизаше под вратата, но вратаря на Ботев (Пловдив) спаси своя отбор. В 57-та минута ''канарчетата'' отбелязаха за 1:0. Гол вкара Атанас Илиев. Славчо Шоколаров центрира по земя след наказателното поле, когато беше изведен по десния фланг на атаката. Вратарят на гостите изби изпратената топка от Шоколаров, но тя се отби в тялото на Илиев и се озова в мрежата на ''врачани''. В 66-та минута Димитър Тонев вкара за 2:0 след като показа своята индивидуална класа. Футболистът проби самостоятелно в наказателното поле на своя противник и със силен шут отбеляза гол. Осем минути по-късно Тодор Неделев пробва да вкара от дистанция, но неговия удар премина встрани от вратата на гостите. В 82-та минута изстрел на Тодор Неделев премина над напречната греда на Красимир Костов.

Съставите

Ботев (Пловдив): 33. Георги Аргилашки (вратар), 2. Джонатан Перейра, 4. Виктор Генев, 25. Станислав Работов, 6. Маркиньос Педросо /Мите Цикарски 62'/, 28. Филип Филипов, 13. Мишел Еспиноза, 88. Славчо Шоколаров, 8. Тодор Неделев (капитан) /Салиф Сисе 90+2/, 23. Димитър Тонев /Бисер Бонев 84'/, 9. Атанас Илиев

Резерви: 1. Янко Георгиев (вратар), 20. Димитър Пройчев, 26. Мите Цикарски. 17. Салиф Сисе, 7. Фабио Бурбано, 16. Бисер Бонев, 18. Пламен Цончев

Треньор: Петър Пенчев

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов (вратар), 24. Алассане Н Диайе, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 23. Владислав Узунов /Мартин Костадинов 82'/, 9. Даниел Генов (капитан), 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Мануел Грасио Лагоа /Ивайло Михайлов 75'/, 17. Чавдар Ивайлов /Уелингтон да Силва 65'/, 94. Юлиан Ненов /Петър Атанасов 66'/

Резерви: 1. Христо Митов (вратар), 6. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов,77. Мартин Костадинов, 15. Мирослав Маринов, 10. Петър Атанасов, 88. Уелингтон Брито да Силва

Треньор: Валентин Иванов