Славия и Ботев не се победиха в София /репортаж/

02 Дек 2020 13:31

Ботев Пловдив взе точка при гостуването си на Славия в отложен двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата завърши при резултат 0:0. ''Белите'' вече имат 9 точки на 13-то място в класирането, докато ''канарчетата'' са с 14 точки на 9-та позиция.

Отборите излязоха на терена със специални бели фланелки с номер 5 в памет на легендата на "белите" Димитър Ларгов. Преди двубоя имаше и минута мълчание в негова памет.

Славия стигна до първи шанс за попадение в 11-ата минута, когато Андреа Христов отправи удар с глава след центриране от ъглов удар, но топката не попадна в рамките на вратата. Малко по-късно Филип Филипов опита да вкара с далечен удар, но топката мина близо до вратата на Светослав Вуцов. Ботев направи много добра атака в 28-ата минута, когато Илиев се пребори добре за една топка и нахлу към наказателното поле, където намери Сисе. Но накрая Салиф Сисе не успя да намери Димитър Тонев, а Тасевски изби в ъглов удар. Три минути по-късно Аргилашки изпревари Радослав Кирилов в наказателното поле и изчисти кълбото в корнер. Славчо Шоколаров центрира опасно от пряк свободен удар в 41-ата мнута, но Маркиньос Педросо стреля с глава в аут. Тасевски нанесе директен удар от пряк свободен удар в добавеното време на първата част, но Георги Аргилашки изби неговия изстрел.

В началото на второто полувреме Ботев Пд създаде чисто голово положение, но Атанас Илиев не можа да намери очертанията на вратата на Вуцов. Само секунди по-късно Славия създадоха два още по-чисти положения за попадение. Първо Калоян Кръстев свали с глава към Филип Кръстев, който нахлу в наказателното поле, но не можа да отправи изстрел, а в продължението на атаката, топката се озова в Калоян Кръстев, който с обръщане изстреля топката, но тя мина на сантиметри покрай лявата греда на Аргилашки. В следващите минути Кристиан Добрев изведе по великолепен начин Димитър Тонев, който стреля веднага, но Светослав Вуцов изби с крак в ъглов удар. Драгош Фирчулеску също имаше шанс да реализира в 56-ата минута. Филип Кръстев пусна хитър пас към румънеца, който с поемането финтира защитник на Ботев и стреля, но Аргилашки спаси. Радослав Кирилов стреля директно от пряк свободен удар в 72-ата минута, но в аут. Атанас Кабов нанесе неточен удар в 87-ата минута. В 89-ата минута Димитър Рангелов проби по отличен начин по лявото крило. Ветеранът стигна до аутлинията и поднесе чудесно топката за Атанас Кабов, който не успя да уцели вратата на "канарчетата". Георги Аргилашки спаси удар на Рангелов с глава в добавеното време на двубоя.

efbet Лига, отложен мач от 11-ия кръг, начален час 15:00

Славия - Ботев Пд 0:0

Жълти картони: 45+1' Петър Патев (Славия), 45+3' Филип Филипов (Ботев Пд), 54' Андреа Христов (Славия), 90' Венцислав Бенгюзов (Славия), 90' Димитър Тонев (Ботев Пд)

Главен съдия: Петър Костадинов

Съставите на двата отбора

Славия: Светослав Вуцов (вратар), Петър Патев, Емил Виячки /39' - Милен Гамаков/, Андреа Христов, Филип Антовски, Радослав Кирилов, Драгош Фиртулеску /67' - Атанас Кабов/, Дарко Тасевски (капитан) /46' - Димитър Рангелов/, Филип Кръстев, Венцислав Бенгюзов, Калоян Кръстев /71' - Георги Вълчев/

Резерви: Георги Петков (вратар), Атанас Кабов, Георги Вълчев, Димитър Рангелов, Ертан Томбак, Милен Гамаков, Мартин Атанасов

Треньор: Александр Тарханов

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки (вратар и капитан), Филип Филипов, Станислав Работов, Маркиньос Педросо, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза /86' - Димитър Пройчев/, Димитър Тонев, Кристиан Добрев /78' - Георги Трифонов/, Салиф Сисе /58' - Иван Василев/, Атанас Илиев

Резерви: Янко Георгиев (вратар), Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Стефан Попов, Георги Трифонов, Иван Василев

Треньор: Петър Пенчев