Печат на тази страница

Ботев Пловдив загуби домакинството си на ЦСКА-София /снимки и репортаж/

06 Дек 2020 13:03

Ботев Пловдив загуби с 0:3 домакинството си на ЦСКА-София  в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. ''Жълто-черните'' остават на 9-то място с 14 точки, а ''червените'' са трети с 27 точки.

В 9-ата минута Жеферсон стреля директно от пряк свободен удар, но право в стената. Три минути по-късно Мите Цикарски получи превъзходен пас от Тодор Неделев, но стреля в аут. В 20-ата минута Тиаго получи топката от Юга и подаде в наказателното поле за Енрике. Той се размина с топката и крайният бранител Тибо Вион нанесе силен удар с левия крак и не остави шанс на Аргилашки за 0:1. Малко по-късно Али Соу имаше възможност за второ попадение, когато се освободи добре от бранител в жълто-черно и стреля от 17-18 метра, но ударът му бе блокиран. В 34-ата минута Неделев напусна контузен, след като преди това на три пъти сядаше на земята, за да получи медицинска помощ и бе заменен от Кристиан Добрев. В 41-ата минута Густаво Бусато изби далечен шут на Славчо Шоколаров. Георги Аргилашки спаси удар от близка дистанция на Енрике Рафаел в добавеното време на първата част.

В 55-ата минута Енрике Рафаел се справи с Работов и стреля от 12-13 метра, но над вратата. Аргилашки улови топката след удар на Тиаго в 58-ата минута. Минута по-късно ''червените'' поведоха с 0:2. Али Соу овладя топката в наказателното поле, след като беше намерен от Тиаго Родригес, завъртя се добре и прати топката във вратата на Георги Аргилашки. В 68-ата минута ЦСКА-София вече водеше с 0:3. Брадли Мазику стреля с глава, а Аргилашки изби, но топката попадна отново в Мазику, който отбеляза от близка дистанция.

efbet Лига, кръг 15, начален час 14:30

Ботев Пловдив 0:3 ЦСКА-София

Голмайстори: 20' Тибо Вион 0:1, 58' Али Соу 0:2, 68' Брадли Мазику 0:3

Жълти картони: 28' Тиаго Родригес (ЦСКА-София), 45' Тибо Вион (ЦСКА-София), 61' Джонатан Перейра (Ботев Пловдив), 89' Юнус Санкхаре (ЦСКА-София), 90' Славчо Шоколаров (Ботев Пловдив)

Главен съдия: Николай Йорданов

Съставите на двата тима

Ботев Пд: Георги Аргилашки (вратар), Станислав Работов, Виктор Генев, Маркиньос Педросо, Мите Цикарски, Филип Филипов, Джонатан Перейра, Славчо Шоколаров, Димитър Тонев /69' - Салиф Сисе/, Тодор Неделев (капитан) /34' - Кристиан Добрев/, Атанас Илиев /81' - Георги Трифонов/

Резерви: Янко Георгиев (вратар), Атанас Чернев, Иван Василев, Димитър Пройчев, Салиф Сисе, Георги Трифонов, Кристиан Добрев

Треньор: Петър Пенчев

ЦСКА-София: Густаво Бусато (вратар), Юрген Матей, Жеферсон Телес /72' - Стефано Белтраме/, Енрике Рафаел /60' - Георги Йомов/, Петър Занев (капитан) /78' - Греъм Кери/, Тибо Вион, Брадли Мазику, Тиаго Родригес, Амос Юга /72' - Юнус Санкхаре/, Али Соу /77' - Ахмед Ахмедов/, Валентин Антов

Резерви: Димитър Евтимо (вратар), Греъм Кери, Стефано Белтраме, Юнус Санкхаре, Ахмед Ахмедов, Пламен Гълъбов, Георги Йомов

Треньор: Бруно Акрапович