Ботев допусна загуба при гостуването си на Берое /репортаж/

12 Дек 2020 11:00

Ботев Пловдив допусна поражение с 0:3 от Берое в Битката за Тракия. Двата тима се изправиха един срещу друг в Стара Загора в среща от 16-тия кръг на efbet Лига. ''Заралии'' вече имат 24 точки на шестата позиция в класирането, а ''канарчетата'' остават на 10-та позиция с 14 точки.

В седмата минута Стив Фуртадо намери Еривалдо в наказателното поле, който стреля, но в аут. Иван Минчев нанесе опасен изстрел в деветата минута, но топката премина малко над вратата на Георги Аргилашки. Малко по-късно Минчев центрира от пряк свободен удар. Нито един футболист на двата тима не докосна топката, която за късмет на стражът на ''канарчетата'', не попадна в очертанията на неговата врата. Еривалдо откри резултата в 20-ата минута. Той се разписа във вратата на Ботев, след като получи добро подаване от Иван Минчев. Нападателят преодоля Филип Филипов и стреля, а топката се отби в страничната греда и се оплете в мрежата. Повторенията показаха, че Еривалдо е бил в засада при паса на Минчев. В 30-ата минута Крум Стоянов влезе в наказателното поле и подаде към Гаюс Макоута, който нанесе неточен удар. В 39-ата минута Иван Минчев стреля директно от пряк свободен удар, но над вратата на Георги Аргилашки. В 42-ата минута Джонатан Перейра стреля неточно, това беше и първата възможност за ''канарчетата'' в този двубой. Две минути по-късно Минчев изведе Кийлън Лебон, който стреля с десния крак, а Георги Аргилашки се намеси по много добър начин и изби кълбото далеч от своята врата.

Алиун Фал отбеляза за 2:0 в 54-ата минута. Еривалдо проби по отличен начин по десния фланг, залъга Маркиньос Педросо и стигна почти до Аргилашки, който се хвърли в краката му, но крилото подаде към Фал, който на празна врата отбеляза гол. В 57-ата минута Георги Ангелов прониза Аргилашки, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Еривалдо - 3:0. Две минути по-късно Генадий Ганев се намеси по отличен начин след силен удар на Димитър Тонев. Джонатан Перейра стреля от границата на наказателното поле в 70-ата минута, но Генадий Ганев спаси. В 83-ата минута Кукула засече центриране от десния фланг, но ударът му с глава премина над вратата на Георги Аргилашки. Малко по-късно Георги Трифонов не успя да уцели вратата на Ганев от стрелкова позиция.

efbet Лига, 16 кръг, начален час 12:30

Берое - Ботев Пловдив 3:0

Голмайстори: 20' Еривалдо 1:0, 54' Алиун Фал 2:0, 57' Георги Ангелов 3:0

Жълти картони: 5' Филип Филипов (Ботев Пловдив), 27' Теди Мезаг (Берое), 31' Мишел Еспиноза (Ботев Пловдив), 35' Иван Минчев (Берое), 90+1' Маркиньос Педросо (Ботев Пловдив)

Съдия: Георги Давидов

Съставите на двата отбора

Берое: Генадий Ганев (вратар), Теди Мезаг /81' - Илиас Хасани/, Александър Цветков (капитан), Гаюс Макоута /74' - Александър Василев/, Алиун Фал /63' - Кукула/, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон /74' - Димо Бакалов/, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Еривалдо Ферейра /64' - Октавио/, Иван Минчев

Резерви: Християн Василев (вратар), Димо Бакалов, Ерсон Стивън Диас Коста, Ибрахима Конте, Илиас Хасани, Александър Василев, Октавио Мантека Мерло

Треньор: Димитър Димитров

Ботев Пд: Георги Аргилашки (вратар), Мите Цикарски /76' - Станислав Работов/, Виктор Генев (капитан), Маркиньос Педросо, Джонатан Перейра, Филип Филипов, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза /66' - Димитър Пройчев/, Димитър Тонев, Кристиан Добрев /66' - Салиф Сисе/, Иван Василев /83' - Георги Трифонов/

Резерви: Янко Георгиев (вратар), Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Салиф Сисе, Станислав Работов, Стефан Попов, Георги Трифонов

Треньор: Стефан Стоянов