Ботев Пловдив загуби домакинството си на Арда Кърджали /репортаж и снимки/

12 Фев 2021 16:07

Ботев Пловдив загуби домакинството си на Арда Кърджали с 0:2. Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига, с който се откри пролетния дял на първенството.

''Жълто-черните'' остават на 12-та позиция с 14 точки, Арда все още е на четвърто място в класирането, но вече има 32 пункта.

Новият собственик на ''жълто-черните'' Антон Зингаревич изгледа мача от трибуните.

В 9-ата минута Рабей от Ботев Пловдив се озова на хубава позиция пред наказателното поле и стреля, но неговия удар бе избит в ъглов удар от стража на Арда. Гостите от Кърджали поведоха в 12-ата минута. Тогава дейният Жуниньо овладя и изведе Делев отдясно в наказателното поле, който бързо му върна и бразилецът вкара от близка дистанция за 1:0. Шест минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на ''канарчетата'' след изпълнение на ъглов удар, но футболистите на Арда не се възползваха от ситуацията. В 26-ата минута Спас Делев стреля фалцово с левия крак от границата на наказателното поле, но Аргилашки изби. В 29-ата минута Шоколаров опита да изненада Караджов шутирайки директно от фаул, въпреки че трябваше да го стори от много малък ъгъл, но вратарят на гостите внимаваше и покри добре близкия си ъгъл, оставяйки топката да излезе в аут. Малко преди края на първата част Арда можеше да вкара второ попадение. Делев стреля от разстояние, но ударът му бе избит от Георги Аргилашки. Топката попадна на крака на Деян Лозев, който нанесе силен удар в напречната греда.

В началото на втората част Ботев бе много близо до изравнителен гол. Славчо Шоколаров стреля много добре от далечно разстояние, но Иван Караджов се намеси добре и изби в ъглов удар. Арда стигна до втори гол в 53-ата минута. Славчо Шоколаров сгреши в близост до наказателното поле и топката попадна в Жуниньо. Той се освободи по много добър начин от защитник на ''жълто-черните'' и с прецизен удар матира Аргилашки. В средата на второто полувреме Ботев бе много близо до попадение. Атанас Илиев бе повален пред наказателното поле и съдията Драгомир Драганов даде фаул. Зад топката застана Кевин Янсон, който стреля много опасно, но топката се удари в напречната греда. В 73-ата минута Атанас Илиев стреля със завъртане, но Караджов улови. При контраатака в 79-ата минута обаче Арда можеше да убие съвсем интригата, когато Коконов изведе Делев фронтално срещу вратаря, но нападателят на гостите отигра ситуацията несериозно и подаде топката в ръцете на Аргилашки. Секунди по-късно Жуниньо пропусна да оформи своя хеттрик, стреляйки от 4-5 метра с глава над напречната греда. Атанас Илиев стреля с глава в 89-ата минута, но Караджов улови.

17 кръг, efbet Лига, 17:30 часа

Ботев Пловдив 0:2 Арда Кърджали

Голмайстори: 12' Жуниньо 0:1, 53' Жуниньо 0:2

Жълти картони: 29' Милен Стоев (Арда), 31' Станислав Работов (Ботев Пд), 55' Мите Цикарски (Ботев Пд), 65' Никола Таравел (Арда)

Съдия: Драгомир Драганов

Стартови състави:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки (вратар), Станислав Работов (46' Марио Младеновски), Виктор Генев (капитан), Кевин Янсон, Филип Филипов (46' Димитър Тонев), Славчо Шоколаров, Реда Рабеи, Па Момоду Конате (68' Салиф Сисе), Емануел Току (75' Бисер Бонев), Мите Цикарски, Атанас Илиев

Резерви: Янко Георгиев (вратар), Атанас Чернев, Марио Младеновски, Бисер Бонов, Димитър Тонев, Салиф Сисе, Георги Трифонов

Треньор: Азрудин Валентич

Арда Кърджали: Иван Караджов (вратар), Милен Стоев, Милен Желев, Спас Делев (90+1' Михаил Александров), Александър Георгиев, Никола Таравел, Иван Коконов (82' Иван Тилев), Деян Лозев, Емил Мартинов, Едимар Рибейро Да Коста Жуниор (86' Тонислав Йорданов), Пламен Крумов (капитан)

Резерви: Васил Симеонов (вратар), Михаил Александров, Георги Атанасов, Мартин Костадинов, Емануил Русакис, Иван Тилев, Тонислав Йорданов

Треньор: Николай Киров