Царско село и Ботев Пловдив не се победиха в драматичен мач /репортаж/

22 Фев 2021 16:04

Царско село и Ботев Пловдив не се победиха в драматичен двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха при резултат 2:2.

След този мач ''царете'' се намират на 9-та позиция в класирането с 18 точки, а ''канарчетата'' имат 15 пункта и заемат 11-то място.

В 8-ата минута Андерсон Кордейро тръгна с коженото кълбо в крака от собствената си половина, но малко преди дъгата на наказателното поле бе фаулиран от Марио Младеновски. Димитър Костадинов изпълни прекия свободен удар, но прати топката право в стената от играчи на ''канарчетата''. В 15-ата минута Иван Бандаловски прати топката в мрежата на Ботев Пд, но голът му правилно не бе зачетен заради засада. В 18-ата минута обаче Царско село откри резултата. Мощен шут на Дилан Мартенс се отби в горната греда, но Димитър Костадинов бе най-съобразителен и притича, за да довкара топката във вратата за 1:0. В 34-ата минута изстрел на Току от дистанция премина покрай вратата на Пласид.

В 58-ата минута Царско село удвои своя аванс. Андерсон пусна към Стефан Христов той центрира, а Георги Аргилашки изби топката, пращайки я на крака на Андерсон, който със силен удар се разписа за 2:0. В 64-ата минута удар от фаул на Кевин Янсон се отби в гредата. В 74-ата минута ''жълто-черните'' намалиха своя пасив. След центриране на топката от фаул на Янсон се получиха много грешки в опитите на Царско село да изрита напред топката. Мишел Еспиноса даде успореден пас за Атанас Илиев, който отблизо матира Пласид за 2:1. В 80-ата минута отлично спасяване на Пласид предотврати гол във вратата му след удар на Виктор Генев с глава. Грандиозна възможност за Царско село да вкара трети гол се откри в добавеното време. Андерсон Кордейро свали с глава към Карим Роси, чийто удар бе париран от Аргилашки. В четвъртата минута от петте добавени от съдията Валентин Железов ''канарчетата'' изравниха резултата в София. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Мишел Еспиноза спря с гърди и отправи удар с десния крак, който бе неспасяем за Пласид - 2:2.

18 кръг, efbet Лига, начален час 17:30

Царско село 2:2 Ботев Пловдив

Голмайстори: 19' Димитър Костадинов 1:0, 58' Андерсон Кордейро 2:0, 74' Атанас Илиев 2:1, 90+4' Мишел Еспиноза 2:2

Жълти картони: Филип Филипов /Ботев Пловдив/, Реда Рабеи /Ботев Пловдив/, Атанас Илиев /Ботев Пловдив/, Христо Попадийн /Царско село/, Мартин Кавдански /Царско село/, Андерсон Кордейро /Царско село/, Мишел Еспиноза /Ботев Пловдив/, Иван Бандаловски /Царско село/

Съдия: Валентин Железов

Съставите на двата отбора:

Царско село: Джони Пласид /вратар/, Мартин Кавдански /72' Луис Педро/, Антонио Георгиев, Панайотис Лука /57' Карим Роси/, Стефан Христов /73' Лесли Думас Де Са/, Андерсон Кордейро Коста, Христо Попадийн, Реян Даскалов /капитан/, Димитър Костадинов /86' Хари Денков/, Дилас Мартенс, Иван Бандаловски

Резерви: Михаил Иванов /вратар/, Лесли Думас Де Са, Луис Педро да Силва Ферейра, Емануил Манев, Карим Роси, Луи Нганиони, Хари Денков

Треньор: Любослав Пенев

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки /вратар/, Па Конате, Марио Младеновски /63' Мишел Еспиноза/, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров /53' Салиф Сисе/, Реда Рабеи, Виктор Генев /капитан/, Филип Филипов, Атанас Илиев, Димитър Тонев, Емануел Току

Резерви: Янко Георгиев /вратар/, Бисер Бонев, Атанас Чернев, Салиф Сисе, Станислав Работов, Габриел Земярски, Мишел Еспиноза

Треньор: Азрудин Валентич