Зрелищно равенство между Левски и Ботев в София /репортаж/

07 Мар 2021 15:35

Левски и Ботев Пловдив завършиха при резултат 2:2 в София в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига.

''Сините'' се намират на девето място в класирането с 21 точки. ''Канарчетата'' заемат 11-то място със 17 точки.

Двата тима бяха предпазливи в първите минути на срещата и не се стигна до интересни положения пред една от двете врати.

В 11-ата минута Атанас Илиев отигра трудна топка в наказателното поле, но изстрелът му мина далеч от вратата на домакините от София.

Ботев Пловдив поведе в 16-ата минута. Бранителят на Левски Ребин Сулака допусна грешка, която позволи на Маркиньос да влезе в наказателното поле на ''сините''. Атакуващият футболист подаде на Атанас Илиев, а нападателят матира стража на столичани.

Левски отговори с удар на Патрик-Габриел Галчев, но топката прелетя високо над вратата.

В 22-ата минута Сулака отново допусна сериозна грешка, след като пропусна една топка покрай себе си. Атанас Илиев успя да му отнеме топката и навлезе в полето на Микулич, но стреля покрай вратата.

В 26-ата минута Мартин Райнов създаде опасност пред вратата на Ботев. След комбинация между Робърта и Билал Бари последва центриране, като халфът на Левски се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава, но неточно.

Левски стигна до изравнително попадение в 33-ата минута. След грешка в средата на терена от страна на играчите на Ботев топката достигна до Илия Юруков, който намери Найджъл Робърта в наказателното поле. Нидерландецът се обърна отлично, финтира защитник на гостите и с удар по диагонала прати топката в мрежата на Георги Аргилашки - 1:1.

"Сините" стигнаха до пълен обрат в 39-ата минута. След нова грешка на ''жълто-черните'' в центъра на терена Робърта взе топката и напредна в половината на Ботев. Нидерландецът намери отлично Мартин Петков, който със силен шут от границата на наказателното поле направи резултата 2:1 за ''сините''.

Левски създаде добро положение в 50-ата минута. Найджъл Робърта получи добра топка на централната линия на терена и напредна опасно, като реши да стреля от разстояние, но ударът му не затрудни Аргилашки. Малко по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля от добра позиция, но покрай вратата. Веднага след това "сините" откраднаха топката, като Робърна намери Здравко Димитров в наказателното поле. Крилото стреля веднага, но стражът на Ботев спаси.

В 56-ата минута Ботев Пловдив стигна до изравнителен гол. Филип Филипов успя да подаде акробатично на Рада Рабей, който от своя страна опита нещо между подаване и удар, но топката достигна до Атанас Илиев, който от близко разстояние се разписа за 2:2.

Няколко минути по-късно Найджъл Робърта стреля от фаул пред наказателното поле на Ботев, но стражът на ''канарчетата'' улови топката.

Четвърт час преди края на срещата Ботев Пловдив можеше да вкара трети гол. Па Конате навлезе в наказателното поле на Левски и падна, но топката достигна до Маркиньос, който попаде на Атанас Илиев. Ударът на нападателя обаче бе отразен от Звонимир Микулич.

В 77-ата минута Мишел Еспиноса стреля с глава след центриране от ъглов удар, но ударът му срещна напречната греда.

В 81-ата Левски създаде поредната си опасност. Найджъл Робърта бе изведен добре срещу Аргилашки, като стреля веднага, но топката мина покрай вратата на Аргилашки.

Секунди преди края на редовното време Ботев отново затрудни максимално Левски. След центриране от фаул на Славчо Шоколаров се получи разбъркване в наказателното поле, но играчите не Азрудин Валентич не успяха да се възползват от положението.

В даденото от рефера продължение "жълто-черните" пропуснаха да вкарат трети гол. След центриране в наказателното поле Славчо Шоколаров изпревари защитник на домакините и падайки опита удар, който обаче мина покрай лявата греда на Микулич.

20 кръг, efbet Лига, начален час 17:00

Левски - Ботев Пловдив 2:2

Голмайстори: 16' Атанас Илиев 0:1, 33' Найджъл Робърта 1:1, 39' Мартин Петков 2:1, 56' Атанас Илиев 2:2

Жълти картони: Патрик-Габриел Галчев (Левски), Симеон Славчев (Левски), Георги Александров (Левски), Мартин Райнов (Левски), Ивайло Найденов (Левски)

Съставите на двата отбора:

Левски: Звонимир Микулич, Мартин Райнов, Ребин Сулака, Ивайло Найденов, Симеон Славчев /63' Тома Даске/, Здравко Димитров /84' Стивън Петков/, Найджъл Робърта, Игнасио Висенте, Патрик-Габриел Галчев /63' Георги Александров/, Илия Юруков /72' Насиру Мохамед/, Мартин Петков /84' Билал Бари/

Резерви: Николай Михайлов, Стивън Петков, Насиру Мохамед, Билал Бари, Тома Даске, Живко Атанасов, Георги Александров

Треньор: Славиша Стоянович

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Марио Младеновски /59' Атанас Чернев/, Па Конате, Реда Рабей, Емануел Току, Мишел Еспиноза, Славчо Шоколаров, Атанас Илиев, Хосе Маркос Коста Мартинс /76' Димитър Тонев/

Резерви: Янко Георгиев, Атанас Чернев, Габриел Земярски, Благовест Данчев, Димитър Тонев, Бисер Бонев, Георги Трифонов

Треньор: Азрудин Валентич

Главен съдия: Георги Николов