Ботев (Пловдив) надделя над ЦСКА 1948 и записа първа победа при Валентич /снимки и репортаж/

13 Мар 2021 12:51

Ботев Пловдив победи с 3:2 ЦСКА 1948 в Пловдив в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. По този начин ''жълто-черните'' записаха първа победа под ръководството на Азрудин Валентич.

''Канарчетата'' събраха актив от 20 точки и се намират на десета позиция във временното класиране. ''Червените'' са шести с 28 пункта.

В 8-ата минута ЦСКА 1948 направи добра атака. Георги Русев бе изведен на скорост от Даниел Александров, но неговият удар бе блокиран от защитник на ''жълто-черните''.

В 11-ата минута центриране на Реда Рабей от десния фланг намери Атанас Илиев в наказателното поле. Нападателят стреля с глава, но остана под топката и ударът му беше неточен.

В 16-ата минута "жълто-черните" стигнаха до гол. Па Конате напредна от центъра, спечели единоборство с Венцислав Василев и влезе в наказателното поле, като успя да прокара топката под тялото на Даниел Наумов за 1:0.

В 22-ата минута далечен шут на Димитър Митков беше уловен от Аргилашки. Секунди по-късно солова акция на Маркиньос завърши с шут на бразилеца над вратата на Наумов.

В 27-ата минута ЦСКА 1948 създаде много добро положение. Денислав Александров центрира отлично в наказателното поле, където Димитър Митков стреля със страхотна ножица, но Георги Аргилашки спаси.

В 29-ата минута "канарчетата" отново издебнаха неточност в защитата на гостите. Димитър Тонев намери с хитър пас Атанас Илиев зад гърба на отбраната. Нападателят пък, без да се замисля, насочи удара си право в долния ляв ъгъл на вратата зад Наумов - 2:0.

Малко по-късно ЦСКА 1948 създаде поредна опасност пред Аргилашки. Серкан Юсеин намери Галин Иванов в близост до вратата, но ударът му бе блокиран в последния момент от Виктор Генев.

Във втората минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме Ботев Пловдив можеше да вкара трети гол. Атанас Илиев получи добра топка от Емануел Току, завъртя се и стреля от близко разстояние, но Даниел Наумов успя да отрази удара.

В началото на втората част Атанас Илиев стреля силно от пряк свободен удар, но топката мина високо над напречната греда.

В 54-ата минута Димитър Митков отне от Димитър Тонев и стреля от границата на наказателното поле. Макар и трудно, Аргилашки улови. Две минути по-късно Васил Шопов центрира меко в наказателното поле а там Денислав Александров беше оставен напълно сам. Той нанесе удар от въздуха, който мина на сантиметри покрай вратата.

В средата на полувремето Ботев създаде сериозна опасност, след като Емануел Току намери много добре Атанас Илиев на границата на наказателното поле и нападателят стреля, но топката се удар в крак на бранител и излезе в корнер.

ЦСКА 1948 върна едно попадение в 68-ата минута. Денислав Александров овладя топката на гърди на границата на наказателното поле и подаде към Галин Иванов, който със силен удар матира Аргилашки - 2:1.

В 77-ата минута Шоколаров намери Току свободен на левия фланг. Крилото видя свободния Атанас Илиев, подаде му слабо, а Лазар Марин се размина с топката. Вместо да поведе напред, Илиев реши да шутира от движение. Наумов се намеси добре и отрази.

В 88-ата минута Михаил Минков се пропука и позволи на Емануел Току да го надбяга. Крилото на Ботев подаде към Атанас Илиев, а голмайсторът на Ботев този път не сгреши. С мощен шут в долния десен ъгъл той опъна мрежата на Наумов - 3:1.

Минута преди края на продълженията ЦСКА 1948 вкара втори гол. След центриране в наказателното поле Ангел Бастунов стреля, Георги Аргилашки допусна грешка и топката мина под тялото му - 3:2.

21 кръг, efbet Лига, начален час 14:15

Ботев Пловдив 3:2 ЦСКА 1948

Голмайстори: 16' Па Конате 1:0, 29' Атанас Илиев 2:0, 68' Галин Иванов 2:1, 88' Атанас Илиев 3:1, 90+4' Ангел Бастунов 3:2

Жълти картони: Димитър Митков (ЦСКА 1948), Ангел Лясков (ЦСКА 1948), Димитър Тонев (Ботев Пловдив), Реда Рабей (Ботев Пловдив), Ивайло Чочев (ЦСКА 1948)

Съставите на двата отбора

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов /90+2' Кевин Янсон/, Па Конате, Реда Рабей, Димитър Тонев /64' Славчо Шоколаров/, Мишел Еспиноза, Емануел Току /90+2' Бисер Бонев/, Маркиньос /64' Мите Цикарски/, Атанас Илиев /90' Марио Младеновски/

Резерви: Янко Георгиев, Атанас Чернев, Бисер Бонев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Марио Младеновски, Кевин Янсон

Треньор: Азрудин Валентич

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров /83' Ангел Бастунов/, Венцислав Василев /33' Михаил Минков/, Лазар Марин, Ангел Лясков /55' Димитър Савов/, Ивайло Чочев, Серкан Юсеин, Галин Иванов, Георги Русев /55' Васил Шопов/, Денислав Александров, Димитър Митков

Резерви: Димитър Тодоров, Васил Шопов, Ангел Бастунов, Димитър Савов, Михаил Минков, Емануил Личев, Борислав Дамянов

Треньор: Красимир Балъков

Главен съдия: Станислав Тодоров