Ботев Пловдив спечели гостуването си на Ботев Враца /репортаж/

08 Апр 2021 16:03

Отбориът на Ботев Пловдив победи с 2:1 Ботев Враца като гост в среща от 23-ия кръг на efbet Лига.

Врачани се намират на 13-о място с 18 точки, а ''жълто-черните'' са десети с 24 точки.

В 3-ата минута Славчо Шоколаров застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар. Той пусна къс пас към Емануел Току, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът му блокиран.

В 10-ата минута Маркиньос вкара топката във вратата на Красимир Костов, но попадението му не бе зачетено неправилно заради засада. Четири минути след това комбинация между Току и Маркиньос завърши с изстрел на бразилеца в ръцете на Красимир Костов.

В 23-ата минута Ботев Враца поведе в резултата. Джонатан сбърка паса си и подаде към Петър Атанасов, той върна към Дани Генов, който стреля, но в тялото на Аргилашки. Топката стигна до Валери Домовчийски, който я вкара в опразнената врата.

Пловдивчани изравниха резултата в Северозапада по-малко от 90 секунди след допуснатия гол от врачани. Топката бе центрирана от свободен удар, а Мите Цикарски се пребори с глава за спорна топка и я прати на пътя на Джонатан. Той шутира и се реабилитира за грешката си, която допусна при попадението на домакините - 1:1

В 35-ата минута Юлиан Ненов стреля към близкия ъгъл и Аргилашки спаси.

В 50-ата минута Аласан Н'Диайе стреля много опасно с глава след центриране на Петър Атанасов, но над вратата.

В 58-ата минута Маркиньос върна към Току, който стреля към вратата на Костов, но Венци Керчер подложи тялото си, за да може топката да излезе в ъглов удар.

В 72-ата минута домакините изпълниха право да изпълнят дузпа. Кевин Янсон с тяло побутна току що влезлия в игра Самир Аяс и реферът Андреев посочи бялата точка за домакините. Петър Атанасов взе топката да изпълни наказателния удар и стреля в десния ъгъл на Аргилашки, но той направи прекрасно спасяване и запази равенството в срещата.

В 77-ата минута Красимир Костов се намеси отлично след изстрел на Маркиньос.

В 78-ата минута ''канарчетата'' направиха пълен обрат в срещата. Топката бе центрирана от ъглов удар в полето на врачани, а бранителят Мите Цикарски бе оставен непокрит и отблизо с глава насочи много добре топката към вратата и Костов този път нямаше шанс да се намеси - 1:2.

В последната минута от редовното време Самир Аясс реализира втори гол за Ботев Враца, но страничният съдия вдигна флага си за засада. На повторенията ясно се видя, че такава няма, след като Ндиайе се пребори във въздуха и свали топката за Аясс, но попадението му бе грешно отменено.

23 кръг, efbet Лига, начален час 17:15

Ботев Враца 1:2 Ботев Пловдив

Голмайстори: 23' Валери Домовчийски 1:0, 25' Джонатан Перейра 1:1, 78' Мите Цикарски 1:2

Жълти картони: Атанас Зехиров (Ботев Враца), Венцислав Керчев (Ботев Враца), Кевин Янсон (Ботев Пловдив), Даниел Гаджев (Ботев Враца), Маркиньос (Ботев Пловдив)

Стартови състави:

Ботев Враца: Красимир Костов, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Илия Миланов, Мартин Николов, Христо Златински, Алассане Н'Диайе, Юлиан Ненов, Петър Атанасов, Валери Домовчийски, Даниел Генов

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Кевин Янсон, Станислав Работов, Мите Цикарски, Филип Филипов

Стадион: ''Христо Ботев'' - гр. Враца

Главен съдия: Иво Андреев - гр. София