Ботев Пловдив падна у дома от Славия /снимки и репортаж/

17 Апр 2021 16:29

Ботев Пловдив загуби домакинството си на Славия с 0:1 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

''Жълто-черните'' се намират на десето място в класирането и имат актив от 24 точки. ''Белите'' вече са 11-ти с 22 пункта.

Славия пропусна златен шанс да отбележи гол в 13-ата минута. След центриране от корнер Виячки стреля с глава, Аргилашки спаси, а след това Калоян Кръстев от близка дистанция изпрати топката в аут.

Минута по-късно обаче Славия поведе. Филип Антовски центрира с левия крак и Ивайло Димитров с летящ плонж реализира за 0:1.

В 21-ата минута гостите от София имаха възможност да отбележат и втори гол. Калоян Кръстев пусна успорендо на голлинията, Ивайло Димитров засече, но изпрати топката в аут.

Поредната добра възможност за Славия се откри в 24-ата минута. След центриране отляво топката се озова на главата на Калоян Кръстев, който я върна към точката за изпълнение на дузпа, Питър Макрилос стреля, но Роботов изби от голлинията с глава.

Ботев Пловдив създаде първото си голово положение чак в 34-ата минута. Филип Филипов центрира в наказателното поле, но Атанас Илиев не успя да уцели топката, а след това Петър Патев успя да се намеси и да избие кълбото от наказателното поле. Това бе и първи момент на напрежение пред вратаря на гостите Светослав Вуцов.

Реда Рабей в 37-ата минута опита далечен удар, но изпрати топката в аут, въпреки че имаше и други варианти за развитие на атаката.

В 43-ата минута Филип Антовски отправи снаряд по посока вратата на Аргилашки, топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията, след което вратарят на "жълто-черните" я хвана.

В 60-ата минута Макрилос центрира в наказателното поле, a Младеновски успя да изчисти с глава преди нападател на Славия да я вкара в мрежата.

Две минути по-късно Славия пропусна отличен шанс да вкара второ попадение във вратата на Ботев. Емил Стоев центрира по земя, Питър Макрилос засече топката и те премина буквално на сантиметри от левия стълб на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив създаде най-чистото си положение в 64-ата минута. След дълго центриране на Славчо Шоколаров, Атанас Илиев отигра топката с глава и тя кацна върху напречната греда.

В 75-ата минута играчите на Ботев Пловдив имаха основателни претенции за дузпа. Филип Филипов центрира в наказателното поле, топката мина покрай Салиф Сисе и се удари в ръката на Георги Вълчев, която бе в неестествено положение. Съдията Волен Чинков обаче даде знак играта да продължи.

3 минути преди края на срещата Салиф Сисе отправи опасен удар по посока вратата на Вуцов, но топката премина покрай гредата.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Димитров /14/

Съставите:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Марио Младеновски, Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Емануел Току, Реда Рабей, Станислав Работов, Мите Цикарски, Филип Филипов

Резерви: Янко Георгиев, Кристиан Добрев, Мишел Еспиноза, Бисер Бонев, Салиф Сисе, Анвар Елионуси, Кевин Янсон

Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Андреа Христов, Филип Антовски, Георги Вълчев, Петер Макрилос, Емил Стоев, Михаил Александров, Ивайло Димитров, Калоян Кръстев

Резерви: Георги Петков, Владислав Узунов, Димитър Рангелов, Надер Гандри, Ертан Томбак, Мартин Сораков, Александър Златков

Главен съдия: Волен Чинков

Начало: 17:45 часа