Нулево равенство между Локомотив София и Ботев Пловдив (репортаж)

30 Окт 2021 15:40

Отборите на Локомотив София и Ботев Пловдив завършиха при резултат 0:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двубоят предложи добър футбол преди почивката, а след нея нещата постепенно избледняха.

Двата отбора влязоха доста активно в двубоя и още в 4-ата минута гостите можеха да открият резултата. Емануел Току пусна страхотен извеждащ пас към Маркиньос в наказателното поле, но вратарят Любенов се намеси отлично и с помощта и на Крачунов предотвратиха опасността.

В 10-ата минута Локо София имаше шанс да поведе в резултата. Върджил Пинсон центрира от ъглов удар, пращайки топката към оставения съвсем сам на около 15 метра от вратата на гостите Александър Александров. Футболистът с №7 стреля от въздуха, но топката мина над вратата на Георги Аргилашки.

В 14-ата минута стражът на домакините Александър Любенов направи огромна грешка в наказателното си поле. При опит да избие топката, той я прати директно в Антоан Бароан. Нападателят на Ботев Пловдив овладя до аутлинията и подаде към връхлитащия от втора позиция Маркиньос. Вратарят на столичани обаче се реабилитира за грешката си, като направи отлично спасяване при удара на бразилеца.

В 27-ата минута Емануел Току не успя да избие една топка на левия фланг и тя стигна до Рапосо, който напредна добре по крилото и центрира ниско в наказателното поле, където бе Октавио. Нападателят бе изпреварил движението на топката и тя му дойде много назад. Бразилецът успя да отправи удар, сле дкойто топката срещна напречната гредна на Аргилашки и излезе в аут.

В 37-ата минута Мики Орачев опита късмета си с удар от далечно разстояние, но топката мина над вратата.

Футболистите на Ботев Пловдив отговориха с извеждащо подаване към Бароан, който овладя топката и нахлу отдясно в наказателното поле на Любенов. Последва нещо между удар и подаване, след което Маркиньос не успя да засече топката в близост до вратата.

В последните секунди на първата част Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но вратаря на Локомотив София бе на мястото си и спаси.

Столичани започнаха по-силно второто полувреме. В 49-ата минута Върджил Пинсон проби добре от лявото крило към центъра, където финтира Самуел Супрайен и отправи удар, но Аргилашки спаси. Пинсон продължи да е по-активен и секунди по-късно се измъкна от Минков, но вратарят на Ботев Пловдив отново бе на мястото си.

В 64-ата минута Александър Александров изскочи очи в очи с вратаря на Ботев Пловдив Аргилашки, но не успя да го преодолее, а после бе маркирана и засада.

Три минути по-късно Тодор Неделев получи топката пред дъгата на наказателното поле и стреля с левия кра, но Лщбенов изби в ъглов удар влизащата под гредата топка.

Резервата на "канарчетата" Димитър Тонев бе близо до гола в 69-ата минута, след като отблизо засече с глава центриране от корнер, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 76-ата минута Александров отправи хубав удар с левия крак от пряк свободен удар, но Аргилашки спаси безпроблемно.

Шест минути преди края на мача Неделев отправи нисък изстрел след пряк свободен удар, но Любенов се придвижи добре пред вратата си и спаси.

Стартови състави:

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (к), 22. Владимир Семерджиев, 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон, 58. Октавио

Старши треньор: Иван Колев

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (к), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабеѝ, 24. Кевин Янсон

Старши треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Драгомир Драганов

Начален час: 16:45