Лекарите решават дали Неделев ще играе срещу Черно море

19 Ное 2021 10:26

Спортно-техническият щаб на Ботев Пловдив взе решение да изпрати на обстойни прегледи звездата на тима Тодор Неделев. Националът тренира наравно със съотборниците си вчера. Въпреки това участието му в следващия двубой срещу Черно море е под въпрос. Неделев получи неразположение в края на световната квалификация на България срещу Швейцария (0:4). Той се хвана за главата и трябваше да му бъде оказвана лекарска помощ като му бе дадено да вдиша и амоняк. Все пак очакванията са Неделев да получи разрешение да играе срещу Черно море. Сблъсъкът с варненци е утре в Коматево. Той започва в 15:15 часа. Жълто-черните са на трето място в класирането, като имат аванс от 3 точки пред варненци. Без оплаквания са другите национали на Ботев Пловдив. Па Конате бе в групата на Гвинея за двете световни квалификации срещу Гвинея-Бисау и Мароко. В първия мач тимът му завърши наравно 0:0, а във втората среща допусна поражение с 0:3. Атанас Чернев стартира като титуляр в двата мача на младежкия национален отбор на България от европейските квалификации. При гостуването на Холандия (1:3) защитникът бе на терена през всичките 90 минути, а при домакинското равенство срещу Молдова (0:0) бе заменен в 70-ата минута.