В сблъсъка на дублиращите отбори: Ботев победи ЦСКА 1948

23 Ное 2021 17:06

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА 1948 в битката на дублиращите отбори. Срещата от 18-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Преди началото на двубоя отборите отдадоха почит към загиналите в ужасяващия инцидент на автомагистрала "Струма". Двата тима направиха здрав мач с малко голови положения.

В 12-ата минута Хидайет Ханкич се отчете с прекрасно спасавяне, отразявайки много опасен удар от средна дистанция на Георги Иванов. Последваха още няколко удара към вратата на Ботев, но топката се спря в бранителите в "черен" екип.

Така се стигна до 26-ата минута, в която "канарчетата" откриха резултата. Иван Василев пусна отличен извеждащ пас към Филип Филипов, който остана очи в очи с вратаря на гостите. Първоначално защитникът се засуети и отправи центриране, а след рикошет в тялото на бранител топката влетя във вратата за 1:0.

В следващите минути головите положения липсваха, а "жълто-черните" се оттеглиха с гол аванс на почивката. През второто полувреме гостите отново имаха превес по отношение владение на топката.

Столичани изпълниха множество корнери, но със задружни усилия пловдивчани успяха да се справят. В 58-ата минута Иван Василев направи ново прекрасно извеждащо подаване, като този път пасът му бе насочен към Никола Гелин, който майсторски прокара топката през краката на вратаря за 2:0.

Буквално минута по-късно гостите организираха атака отляво и последва остро центриране, но играч в бяло се размина с топката на метри от вратата. В 64-ата минута Ивайло Климентов отправи изненадващ удар от фаул, а топката мина на метър от далечната греда.

В минутите до края гостите залагаха предимно на центрирания, но защитата на Ботев устоя на натиска на столичани.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Станислав Работов, Атанас Чернев, Мартин Христов (46 - Венцислав Богданов), Филип Филипов, Мите Цикарски (46 - Димитър Балинов), Петър Вуцов, Димитър Пройчев (87 - Стефан Попов), Благовест Данчев, Иван Василев (85 - Емил Колев), Никола Гелин (60 - Георги Трифонов)