Ботев Пловдив допусна загуба от Левски на ''Герена'' (видео)

04 Дек 2021 13:49

Левски успя да победи Ботев Пловдив с 2:0 в дербито на 18-ия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха в резултата в шестата минута след гол на Гьоко Зайков. В 80-ата минута Борислав Цонев сложи край на интригата с гол за крайното 2:0.

Левски се намира на шеста позиция в класирането с 25 точки, докато Ботев Пловдив е четвърти с 29 пункта.

Двубоят започна с неприятен сблъсък между Борислав Цонев и Виктор Генев. Футболистът на Левски влезе много тежко на защитника на гостите, в резултат на което получи жълт картон.

Първата по-сериозна възможонст в мача дойде в 6-ата минута, когато Генев фаулира Марин Петков до дясната странична линия в близост до наказателното поле. Зад топката застана Радослав Цонев, който центрира добре към далечната греда. Там Дилан Мертенс бе надскочен от Гьоко Зайков, който с глава прати топката в далечния ъгъл на Георги Аргилашки – 1:0. Това бе първи гол със синята фланелка за северномакедонския защитник. Този гол даде импулс в играта на Левски.

Три минути след попадението на Зайков, Билал Бари нохлу отляво в наказателното поле и пусна топката към включилия се Марин Петков, но ударът на младока мина високо над вратата.

В 16-ата минута Иван Горанов центрира много добре от левия план в наказателното поле на Ботев Пловдив, където защитниците на ''жълто-черните'' не се намесиха по най-добрия начин. Стигна се до изстрел на Билал Бари, чийто удар бе блокиран. Топката стигна до Петков, който стреля, но отново бранител на гостите сложи крака си на пътя на топката. Кълбото стигна до Здравко Димитров, но той се засуети и топката бе избита в ъглов удар.

В 30-та минута дойде и първият шанс за гостите. Силен изстрел на Тодор Неделев от над 25 метра беше спасен относително леко от Николай Михайлов.

Малко преди края на първото полувреме Билал Бари се обърна добре в наказателното поле, но нанесе неточен удар.

Второто полувреме започна с рутинна намеса на Аргилашки. Първата по-опасна ситуация бе за Ботев Пловдив. В 50-ата минута Па Конате бе изведен зад отбраната на Левски с хубаво подаване на Кевин Янсон, но Конате прати топката покрай лявата греда на Михайлов.

В 53-ата минута Борислав Цонев стреля добре от пряк свободен удар вдясно, но топката мина над напречната греда. При ответната атака Реда Рабей стрля от около 15 метра, но вратарят на Левски Николай Михайлов изби топката в корнер.

Домакините осъществиха бърза атака в 63-ата минута, при която топката бе пренесена от десния до левия фланг. Топката стигна до Здравко Димитров в наказателното поле, а той стреля силно с левия крак, но Аргилашки спаси.

В 80-ата минута Левски удвои преднината си. След поредната грешка на Мертенс в центъра на терена, ''сините'' организираха хубава контраатака. Здравко Димитров подаде топката към Борислав Цонев, който със силен удар разстреля Аргилашки за 2:0.

Съставите на двата отбора:

Левски: Николай Михайлов, Гьоко Зайков, Иван Горанов, Борислав Цонев, Здравко Димитров, Билал Бари, Радослав Цонев, Хосе Кордоба, Марин Петков, Андриан Краев, Драган Михайлович

Резерви: Пламен Андреев, Христос Шелис, Димитър Костадинов, Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Георги Александров, Мартин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон

Резерви: Хидайет Ханкич, Антоан Бароан, Джеймс Ето'о, Димитър Тонев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Начало: 15:00 часа

Стадион: Виваком Арена Георги Аспарухов - гр. София