Зрелище в Дубай! Ботев с престижно равенство срещу Зенит

22 Ян 2022 17:08

Отборът на Ботев Пловдив завърши наравно 2:2 със Зенит Санкт Петербург. Контролната среща между двата тима се игра на спортен комплекс NAS в Дубай.

Пловдивчани поведоха в 6-ата минута. ''Жълто-черните'' получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а зад топката застана Тодор Неделев, който с хладнокръвно изпълнение матира вратаря за 1:0.

Половин час след началото на срещата дойде отговора на Зенит. След центриране от ъглов удар топката се озова в Дзюба, който изравни от непосредствена близост.

Зенит поведе в 58-ата минута. Центриране отдясно намери нападател, който нанесе удар и след рикошет топката се насочи към вратата. Аргилашки се намеси добре и изби, но право в Оздоев, който от няколко метра прати топката във вратата.

В 83-ата минута Ботев получи дузпа за нарушение срещу Реда Рабей. Зад топката застана Маркиньос, който реализира за 2:2.