Красиви голове, хеттрик на Бароан и 7:0 за Ботев срещу Марица

24 Сеп 2022 19:05

Ботев (Пловдив) се наложи със 7:0 над Марица (Пловдив) в контролна среща. Спарингът се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" контролираха случващото се през всичките игрови минути срещу съперника, който бе в доста променен състав и разчиташе на множество юноши.

В минутите преди мача "жълто-черните" честитиха годишнината на "жълто-сините", като подариха фланелка на президента Христо Христов.

В 10-ата минута Антоан Бароан откри резултата от дузпа, а в 14-ата минута нападателят пропусна след отлично центриране на Мохамед Брахими. Последваха два опасни удара на Мохамед Брахими, като при първия шутът бе блокиран, а вторият бе спасен от стража.

В 24-ата минута Димитър Тонев изправи публиката на крака, след като с удар от 25 метра прати топката под напречната греда за 2:0. В следващите минути далечни удари на Джеймс Етоо и Николай Минков минаха на сантиметри над гредата.

В 40-ата минута Джеймс Етоо пусна брилянтен пас към Антоан Бароан, който докосна леко топката и тя влетя във вратата за 3:0. В 44-ата минута Джеймс Етоо продължи отличните си изяви, вкарвайки гол-шедьовър с удар от 20 метра, като попадението бе копие на гола на Тонев.

След почивката ботевистите добавиха нови три гола на сметката си. В 50-ата минута центриране отдясно прати топката в Димитър Тонев, който овладя и с премерен удар покачи на 5:0.

5 минути по-късно Емануел Току пусна към Антоан Бароан, който от движение оформи своя хеттрик. Последваха няколко много добри изяви на Хидайет Ханкич, който със спасяванията си запази мрежата си суха.

Крайният резултат бе оформен в 75-ата минута, когато Монир Ал Бадарин остана очи в очи с вратаря и с удар в далечния ъгъл се разписа за 7:0.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Джаспър Ван Хертъм, Виктор Генев, Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Димитър Тонев, Николай Минков, Емануел Току, Антоан Бароан, Мартин Секулич, Мохамед Брахими