Ботев с лесен успех в Балчик за Купата (ВИДЕО)

25 Ное 2022 11:50

Ботев Пловдив постигна класическа победа с 3:0 над Черноморец Балчик като гост в мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на България. В следващия етап пловдивчани ще гостуват на Славия.

Гостите от Пловдив поведоха в резултата още във втората минута. Елвис Ману излезе на чиста позиция и не сбърка за 0:1.

В 23-ата минута Антоан Бароан проби отляво, след което центрира в наказателното поле към Елвис Ману. Бившият футболист на Лудогорец завърши майсторски атаката с прецизен удар с глава, за да направи преднината на своя тим от два гола.

Малко по-късно Па Конате получи извеждащо подаване от Емануел Току, фланговият футболист стреля по земя, но стражът на домакините се справи със ситуацията.

В 52-ата минута Мохамед Нбаче беше близо до гол във вратата на Хидайет Ханкич. Атакуващият футболист стреля от пряк свободен удар, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 68-ата минута Дилан Мертенс направи преднината на Ботев класическа с красиво изпълнение от дъгата на наказателното поле.

Състави:

Черноморец Балчик: 1. Иван Иванов - к, 2. Йордан Радев, 3. Даниел Георгиев, 4. Kристиян Бешев, 6. Вилиян Денчев, 11. Радослав Златев, 18. Джорджио Димитров, 10. Мохамед На Нбаче, 17. Теодор Тотев, 20. Габриел Вулкано, 23. Алекс Наков

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев -к, , 6. Дилан Мертенс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 21. Точукву Ннади, 22. Реда Рабеѝ, 24. Джаспър Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец