Нефтохимик взе три точки от Съединение, Атлетик (Куклен) спечели дербито срещу Сокол (Марково)

06 Апр 2019 20:09

Нефтохимик спечели три точки от гостуването си на Гигант (Съединение) в 24 кръг на Югоизточната Трета лига.

"Шейховете" надделяха над домакините си с 1:0. Първата част на двубоя завърши при нулево равенство, след няколко пропуснати положения от страна на "зеления" тим. На два пъти Николай Костов имаше шанс да открие резултата, но ударите му срещнаха гредата.

След почивката атаките към вратата на домакините продължиха, но единственото попадение падна 15 минути преди края, когато Николай Костов бе точен от пряк свободен удар. Следващият кръг от първенството е тази сряда, когато в 17:00, "шейховете" ще посрещнат на стадион Лазур тима на Марица (Пд).

Състав на Нефтохимик: Мюмюнов, Милков, Жеков, Костов, Г. Радев, Цонков (Божинов), Филипов, Георгиев (Ц.Чахов), Иванов, Карамфилов (М.Радев), Христов.

Атлетик (Куклен) победи Сокол (Марково) с 2:0 в регионалното дерби от 24-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. „Баските” имаха предимство на своя стадион и успяха да убият интригата с по едно попадение във всяко полувреме.

Резултатът бе открит от Серафим Михайлов. Пробвалият се преди години в Манчестър Сити нападател се възползва от едно остро центриране от крилото. Топката премина през почти цялата отбрана на гостите и Михайлов я засече с крак на далечна греда - 1:0. Това бе втори гол за Серафим, откакто бе привлечен в Атлетик през пролетния полусезон.

Второто попадениe за възпитаниците на треньора Христо Телкийски падна след почивката след статично положение. „Баските” изпълниха фаул, при който топката бе центрирана в наказателното поле, където Александър Христев я засече с глава за 2:0.

Победата прати отбора на Атлетик (Куклен) на 7-о място във временното класиране с актив от 35 точки, колкото има и тимът на Миньор (Раднево). В следващия кръг Атлетик приема именно Миньор на 10 април от 17 часа.

РЕЗУЛТАТИ:

Миньор (Раднево) - Асеновец (Асеновград) 3:0

Загорец (Нова Загора) - Розова долина (Казанлък) 3:1 (1:0)

Хасково - Садово 13:0 (6:0)

Марица (Пловдив) - Борислав (Първомай) 0:0

Гигант (Съединение) - Нефтохимик (Бургас) 0:1 (0:0)

Димитровград - Свиленград 2:0

Карнобат - Черноморец (Бургас) 1:4

Атлетик (Куклен) - Сокол (Марково) 2:0 (1:0)

6. Хасково 24 10 6 8 41:31 36
7. Миньор (Раднево) 24 10 5 9 29:23 35
8. Атлетик (Куклен) 24 10 5 9 40:33 35
9. Гигант (Съединение) 24 8 6 10 26:28 30
10. Розова долина (Казанлък) 24 8 5 11 35:39 29
11. Карнобат 24 8 5 11 28:45 29
12. Сокол (Марково) 24 8 5 11 34:41 29
13. Левски (Карлово) 24 7 7 10 19:28 28
14. Борислав (Първомай) 24 8 2 14 28:37 26
15. Димитровград 24 7 3 14 21:35 24