Арда се засили към баражите над успех над Добруджа, Монтана сгреши /снимки/

26 Апр 2019 19:59

Арда Кърджали победи Добруджа с 1:0 и записа много ценен успех в борбата за баражите в Първа лига.

В 10-та минута Петър Христов отправи точен удар, който беше спасен от Кунчев.

В 17-та минута отново Христов стреля, но Кунчев изби в корнер.

В 21-та минута дойде и най-чистото положение за Арда. Иван Коконов от фаул нацели гредата.

В 26-та минута се стигна до ново чисто положение, Марчев стреля Кунчев изби, а при добавката Коконов също имаше шанс да отбележи, но бившият вратар на Левски отново успя да избие.

В 33-та минута Петър Христов излезе сам срещу Кунчев, но не успя да вкара.

В 49-та минута удар на Марчев беше спасен.

В 58-та минута Кунчев спаси удар на Коконов.

В 67-та минута Арда успя да открие резултата, капитанът Пламен Крумов стреля от фаул, получи се рикошет и топката влезе във вратата – 1:0.

В 72-та минута удар на Марчев срещна гредата.

В 80-там минута Петър Тончев излезе сам срещу Караджов, но той успя да спаси.

Така Арда спечели ценни три точки в борбата за класиране на баражите за Първа лига, след като събра 53 точки и е на второто място. Монтана сгреши след 0:0 в Ерден срещу Кариана и остана на второто място с 51 точки. В друг мач от днес Литекс направи 0:0 като гост на Локомотив София.

Следващият кръг Арда гостува на лидера Царско село, който вече си спечели промоция в Първа лига.

Арда: Иван Караджов, Архан Исуф (Лукас Мартинс 80 мин.), Деян Лозев (Атанас Кръстев 64 мин.), Румен Сандев, Пламен Крумов, Вълчан Чанев, Митко Плахов, Ернест Грвала, Веселин Марчев, Иван Коконов, Петър Христов (Ахмед Осман 54 мин.)

Добруджа: Стефано Кунчев, Михаил Венков, Тодор Георгиев, Кристиян Григоров, Петър Тончев, Янчо Андреев (Росен Кръстев 59 мин.), Николай Минков, Етиен Кабобола (Мартин Кирилов 75 мин.), Денис Кадир (Георги Колев 46 мин.), Кристиян Петков, Кристиан Пешков