Марица загуби в Марково

22 Май 2019 11:39

Марица загуби с 1:2 гостуването си на Сокол (Марково) в отложен мач от 29-ия кръг в първенството на Трета лига - Югоизточна група.

Мартин Анастасов откри резултата в полза на Марица в 34-ата минута. Той бе изведен от Стоян Пидев и със силен удар по земя прати топката в мрежата.

В 41-ата минута при меле в наказателното поле домакините изравниха с гол с ръка, написа официалната страница на Марица във Фейсбук. Ето как там бе описана въпросната ситуация:

След центриране от корнер и рикошет в куп от играчи топката влезе във вратата на пловдивчани въпреки наместа на вратаря Гръблев. Освен всичко при ситуацията не бе отсъдено и нарушение в така заради бутане с ръце на състезател на Марица. Домакините не се зарадваха на гола, вероятно очаквайки съдийски сигнал за игра с ръка, но такъв нямаше.

В продължението на първата част домакините стигнаха до обрат. След добро центриране от фаул в последните секунди на добавеното време Христо Стамов засече, а вратарят Горан Гръблев изби топката, но последва добавка за 2:1.

Осем минути преди края на мача Милен Танчев отбеляза гол, но той беше отменен поради засада. Така Марица остана на 5-о място в класирането с 55 точки.

В предпоследния кръг маричани гостуват на Созопол на 24 май от 19 часа. В последния кръг жълто-сините приемат на своя стадион Гигант (Съединение).

Марица: Горан Гръблев - капитан, Йордан Пейчинов, Денис Палков, Атанас Савов, Иван Мицев, Георги Иванов, Мартин Анастасов (Любомир Масалджиев), Мартин Манев (Милен Танчев), Мирослав Георгиев, Цецо Главчев (Атанас Павлов), Стоян Пидев.

Съдийски състав: ГС: Боян Славков; АС: Йордан Петров и Екатерина Маринова; 4-ти съдия: Николай Запрянов; Делегат: Янко Радев - всички от Пловдив