Марица загуби ужасен мач в Созопол

24 Май 2019 23:21

“Марица” загуби с 2:1 гостуването си на “Созопол” в среща от предпоследния 33-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група, играна в петък, на “Арена Созопол”. Възпитаниците на Борислав Караматев показаха характер и се представиха много добре, но тенденциозното съдийство и неспортсменски прояви на домакините решиха мача в тяхна полза.

Пълна съдийска гавра към футболистите и щаба на “Марица” белязаха мача. Въпреки че през почти целия мач имаше футболисти на домакините в засада такива не бяха отсъждани. За сметка на това “жълто-сините” бяха спирани многократно при чисти ситуации.

“Марица” започна мача добре, като превъзхождаше своя противник. В 7-та минута гостите създадоха първото чисто положение. Опасен удар от дъгата на наказателното на Тодор Тимонов бе близо до целта. В 15-та минута отсъдена несъществуваща засада изнерви обстановката още в началото на срещата. Треньорът Борислав Караматев пък бе изгонен от скамейката заради оспорване на съдийското решение. В 20-та минута опасен удар на Запрян Запрянов профуча покрай страничния стълб на домакините. Две минути след това страхотно спасяване на Илия Николов на самата голлиния запази резултата без промяна. В 24-та домакините откриха, въпреки, че повечето създадени положения бяха пред тяхната врата. В 43-та минута, след корнер и удар с глава, топката бе извадена от голлинията - поредна чиста ситуация за “Марица”.

През втората част положенията пред двете врати бяха по-малко, но пък бяха също толкова опасни. В 55-та минута Мирослав Радев изравнява резултата. След удар на Даниел Спасов по земя вратаря изби, но добавката на Радев бе неспасяема. В оставащите минути до края на няколко пъти бяха отсъждани странни нарушения около наказателното поле на пловдивчани. Изкуствено създадените опасности пред вратата на Илия Николов не доведоха до нищо. В 60-та минута десетката на “Созопол”, след извършено нарушение в гръб срещу Запрян Запрянов се изплю върху падналия футболист на “Марица” и го напсува.

Това се случи пред погледа на главния съдия и точно пред 4-тия рефер. Главният съдия първоначално не взе никакво решение и едва след минута, след разправии по терена, реши да покаже жълт картон на провинилия се, въпреки че и двете му постъпки заслужаваха в пълна степен по един такъв. Четвъртият съдия пък “обясни” спокойно на щаба на маричани, че: “Не можем да променим нищо ние отвън, системата е такава...”. В 86-та минута “жълто-сините” извадиха топката от игра, за да бъде оказана лекарска помощ на играч на домакините. След подновяването на играта тимът на “Созопол” вместо да върне топката в притежание на маричани, организира атака, която изненада състава на “Марица” и доведе до гол. Оставащото време до края на мача бе твърде малко и срещата завърши с победа на “Созопол”. Победа, която вероятно “топли” домакините, но малцината зрители на стадиона в Созопол едва ли ще се увеличават броя си в бъдеще, ако наблюдават подобни мачове.

Видимо ядосан президентът на “Марица” коментира мача доста остро: “Созопол е селски отбор на общинска издръжка и побеждава само благодарение на съдиите! Отбор като този няма място в професионалния футбол!”

С актив от 55 точки “Марица” продължава да заема 5-то място в класирането. “Созопол” окончателно загубиха шансове за първото място. В последния кръг “жълто-сините” приемат “Гигант” (Съединение), а последната среща за сезона е на 1 юни, от 18 часа, на стадион “Марица”.
МАРИЦА: Илия Николов, Красимир Иванов, Костадин Дяков - капитан, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Мартин Анастасов, Тодор Тимонов, Христо Янчев, Мирослав Радев,

Запрян Запрянов (Георги Георгиев).
Съдийски състав: ГС: Павел Попов, АС: Милен Митев и Красимир Енев, 4-ти съдия: Стефан Стефанов – и четиримата от Стара Загора; Делегат: Валентин Иванов - Бургас